Jak wybrać odpowiedni pilnik do paznokci?

jak wybrać pilnik do paznokci najlepszy pilnik do paznokci szklany pilnik

Pilnik do paznokci to podstawa w pielęgnacji płytki i wykonaniu właściwego manicure. Na rynku dostępne są zarówno tańsze, jak i droższe wersje pilników, różniące się nie tylko materiałem ale i stopniem gradacji. Co to oznacza i jak wybrać odpowiedni dla siebie produkt ?

Pilnik pilnikowi nierówny!

Czym mamy kierować się przy zakupie pilnika? Najbardziej powszechny typ to taki, który strukturą przypomina papier ścierny i może być stworzony zarówno z naturalnych, jak i syntetycznych materiałów. Tanie pilniki są ziarniste i ostre, mogą być użyte tylko parę razy zanim się zużyją. Najlepszy pilnik do paznokci to ten, który jest wykonany z naturalnych minerałów, które można znaleźć w ziemi. Zaliczamy do nich substancje jak szkło czy kamień. Pilniki wykonywane z kruszonego kamienia czy szkła są bardzo dobre i niezwykle trwałe, przy odpowiednim użyciu mogą starczyć nawet na całe życie!

Rodzaj pilnika określa między innymi gradacja ziarnistości. To liczba, która mówi nam jak szorstki jest pilnik, a tym samym jak mocno będzie oddziaływał na płytkę paznokcia. Im niższa liczba tym większa ostrość, co oznacza, że takie pilniki będą dla nas najbardziej szkodliwe. Rozwikłajmy zatem tajemnicę stopnia gradacji ziaren pilników!

  • 80 – niezwykle szorstki pilnik, który NIGDY nie powinien być używany do naturalnych paznokci, niektórzy stosują go do sztucznych tipsów, jednak i dla tych jest zbyt inwazyjny
  • 100 – także bardzo ostry pilnik, przeznaczony jedynie do sztucznych paznokci
  • 180 – najniższy stopień gradacji pilnika, jaki powinien być użyty do pielęgnacji naturalnych paznokci
  • 240 – bardziej miękki pilnik do paznokci, stosowany często do polerowania końcówek płytki
  • 500 – pilnik o takim stopniu gradacji jest bardzo miękki i zazwyczaj używany jest do polerowania paznokcia

 Pilnik do paznokci – który będzie dla mnie odpowiedni?

Przybliżyliśmy wam ogólne pojęcie stopnia gradacji ziarnistości w pilnikach, jednak na tym nie kończą się wątpliwości co do wyboru odpowiedniego produktu. Istnieje bowiem wiele wersji pilników, w zależności od materiału ich wykonania. Jakie mamy opcje? Przedstawiamy te najbardziej popularne:

Kostka do polerowania paznokci – wielofunkcyjna polerka do paznokci w postaci kostki, każdemu elementowi w bloczku przypisana jest inna funkcja, a jego przeznaczenie jest wyraźnie opisane na każdym fragmencie

Dwustronny pilnik do paznokci – może być zarówno papierowy jak i szklany. Każda ze stron posiada inny stopień gradacji

Szklany pilnik do paznokci – produkt, który cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet, uważany jest za najlepszy rodzaj pilnika. Posiada większą ilość ziaren, dzięki czemu doskonale nadaje się do pielęgnacji naturalnych paznokci

Metalowy pilnik – powszechnie znany i chyba najbardziej popularny pilnik do paznokci, dołączany w zasadzie do każdego podstawowego zestawu do manicure. Niestety, przez swoją ostrość  jest on bardzo szkodliwy dla naszych paznokci!

Jak więc widzicie, wybór odpowiedniego pilnika nie jest wcale taki prosty, jednak wierzymy, że z naszymi poradami traficie na swój ulubiony produkt, który pomoże wam zachować piękny wygląd paznokci i odpowiednio o nie zadba :-)