Pierwsze zmarszczki – pierwsza pomoc

pierwsze zmarszczki pielęgnacja cery krem przeciwzmarszczkowy

Nie ma dobrego ani określonego wieku, w którym pojawiają się pierwsze zmarszczki. Niektóre z z nas zaczynają je zauważać już około 20. roku życia, inne dopiero przed 40., ale najczęściej u każdej z nas materializują się najpierw w okolicach oczu i ust – tam gdzie skóra jest najdelikatniejsza, najcieńsza i najczęściej się marszczy. Oczywiście, możemy stać przed lustrem uporczywie się w nie wpatrując i narzekać, ale prościej i skuteczniej jest zacząć odpowiednio działać. Ale jak?

Pierwsze zmarszczki, ale dlaczego?

Pierwsze delikatne zagłębienia w cerze pojawiają się niepostrzeżenie i są właściwie niezauważalne. Ujawniać zaczynają się ok. 25. roku życia, ale warto się nimi zainteresować zanim zaczną nam naprawdę doskwierać. W związku z tym, że bardzo długo skóra ma zdolność szybkiej autoregeneracji, długo możemy się cieszyć młodym wyglądem. Oczywiście zależy to od wielu czynników – tryb życia, odżywianie, używki, nawilżenie i dieta – właściwe podejście do tych czynników pozwoli dłużej cieszyć się nam młodością. Zmarszczkom warto zapobiegać, dlatego nawet przed wspomnianym ćwierćwieczem powinnaś rzetelnie dbać o nawilżenie cery i nie dopuszczać do odwodnienia. Pamiętaj o szczególnie zagrożonych okolicach!

Przeciwzmarszczkowa prewencja

Po pierwsze nie zrzucaj winy na geny – większa część zmarszczkowego sukcesu (bo przecież nie zakładamy porażki) leży po twojej stronie. Pamiętaj o antyoksydantach w diecie i kosmetykach, by walczyć z wolnymi rodnikami. Owoce jagodowe, granat, zielona herbata powinny znaleźć się w twojej diecie, a kosmetyki nawilżające zawierające antyoksydanty, ochrona przeciw promieniowaniu UV i nawilżanie w codziennej pielęgnacyjnej rutynie. Wtedy zmarszczki długo nie będą spędzać snu z twoich powiek, a cera będzie gładka i promienna.

Jak przechytrzyć pierwsze zmarszczki?

Warto zafundować cerze masaż olejkami, należy tylko pamiętać by nie naciągać zbytnio skóry, może to pogorszyć sprawę. O zaletach wynikających z masażu twarzy wspominaliśmy niedawno. Prostym i skutecznym sposobem na stymulowanie mikrokrążenia i regenarcji naskórka jest spryskiwanie twarzy rano zimną wodą, a do tego budzi! ;) Pamiętaj o okularach słonecznych, unikaj stresu i (koniecznie!) nikotyny!

Kosmetyczne SOS

Warto wspomagać cerę kosmetykami – delikatnymi, kiedy problem się nie rozwinął (wtedy najważniejsze jest nawilżanie i wspomaganie regeneracji), kiedy pierwsze zmarszczki stają się widoczne – tymi dedykowanymi dotkniętej nimi skórze. Pamiętaj tylko, że w niczym nie należy przesadzać – zmarszczki mimiczne nie powinny powstrzymywać cię od śmiechu, a tropienie pierwszych bruzd odbierać radości życia. Bez niepotrzebne stresu automatycznie będziesz wyglądała młodziej :)

przeciwzmarszczkowe

1. Eveline Argan Oil – przeciwzmarszczkowy odmładzający krem pod oczy

2. Nuxe Nirvanesque Contour Des Yeux – krem wygładzający pod oczy

3. La Roche-Posay Active C krem – korekcja zmarszczek głębokich i płytkich

4. Tołpa Dermo Face Futuris 30+ – krem przeciw pierwszym zmarszczkom pod oczy