Pielęgnacja: zadbaj o urodę przed Świętami

dbanie o urodę pielęgnacja włosy nawilżanie olejki ciało uroda makijaż

Tradycyjne Święta są piękne! Otaczamy się cieszącymi oczy ozdobami, pachnącymi stroikami, a na stole pełno jest cudnie udekorowanych potraw… Łatwo jednak w czasie intensywnych przygotowań do grudniowych celebracji zapomnieć o sobie. A w Święta nie chodzi przecież o to, by całkowicie zatracić się w pracach domowych, chcąc jak najszybciej dopiąć wszystkie szczegóły na ostatni guzik! Powinnyśmy nauczyć się przeżywać ten czas spokojniej i traktować jako idealny moment na wyciszenie, odpoczynek, spędzenie czasu z bliskimi i… zadbanie o siebie! Zwolnijmy więc, by koniec grudnia był czasem, na który naprawdę warto było czekać :)

Dbaj o urodę – zarezerwuj wieczory dla siebie

Nawet jeśli organizacja rodzinnych Świąt w połączeniu z innymi obowiązkami pochłania bardzo dużo twojego czasu, nie rezygnuj z relaksujących urodowych rytuałów i wieczory poświęć na upiększający relaks! Zrób kąpiel z nawilżającymi olejkami, na twarz nałóż regenerującą maseczkę, a po wszystkim odżyw swoje ciało treściwym balsamem albo masłem. Skóra stanie się promienna, a ty będziesz wyglądała zjawiskowo! Jeden z przedświątecznych wieczorów przeznacz też na oczyszczenie cery, ważne jest by nie był to ten ostatni przed rodzinnymi spotkaniami – gdyby peeling podrażnił twoją cerę, zdążysz naturalnie pozbyć się zaczerwienienia.

Zadbaj o włosy przed Świętami

Aby czuć się pewna i zrelaksowana przez cały ten gorący okres, poświęć więcej uwagi swoim włosom. Wieczorna kąpiel to idealny czas, by nałożyć głęboko regenerującą maskę, zaaplikować olejek i odżywić przesuszone końcówki, by włosy były przygotowane na zabiegi stylizujące. Bezpośrednio po Świętach rozpoczyna się przecież karnawał, a wraz z nim prawdziwe makijażowe i fryzurowe szaleństwo. Koniec grudnia to idealny czas, by właśnie na to przygotować całe swoje ciało. Skorzystaj z tego! :)

Unikaj niespodzianek!

Przed tym szczególnym okresem, który obfituje w rodzinne i towarzyskie spotkania, najważniejsze jest by zapobiegać niechcianym niespodziankom. Jeśli zdarza ci się odpuszczać dokładny demakijaż, właśnie teraz powinnaś pozbyć się tego nawyku. Zminimalizujesz ryzyko niechcianych i nieprzewidzianych niedoskonałości, a skóra nie będzie wyglądała na zmęczoną. Jeśli testujesz nowe kosmetyki, zwracaj uwagę na skład i wybieraj tylko te delikatne. To nie jest dobry czas na eksperymenty! W makijażu trzymaj się sprawdzonych wzorów i kolorów, będziesz błyszczeć tylko wtedy, kiedy będziesz wiedziała, że twój makijaż jest nienaganny!