Pielęgnacja stóp: przygotuj je na nowy sezon

pielęgnacja_stóp

Marzec to idealny czas, by zacząć dbać o stopy, zanim zaczniemy je pokazywać :) Kiedy jest ciepło pokazujemy je niemal codziennie, niezależnie od tego, czy spacerujemy boso po plaży, czy przemierzamy miasto w odkrytych butach. W związku z tym, że „służą” nam codziennie przez długie godziny, powinnyśmy szczególną uwagę poświęcić ich pielęgnacji i to właśnie teraz.  Odżywione, zadbane i zrelaksowane stopy są, przede wszystkim, zdrowe, a ponadto świetnie eksponują dominujące w pedicure trendy kolorystyczne. Co zrobić, żeby cieszyć się pięknymi stopami?

Pielęgnacja stóp: zacznij od złuszczania!

Podstawą pielęgnacji stóp, zwłaszcza pod koniec lata, kiedy są one szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych i podatne na zrogowacenia, jest peeling. Prosty zabieg, który możemy wykonać samodzielnie w domu sprawi, że stopy będą zrelaksowane. Mechaniczne złuszczanie skóry stóp najlepiej wykonywać raz w tygodniu (dostosowując częstotliwość do swoich potrzeb oraz typu kosmetyku, który wybrałyśmy), a pozwoli nam to uniknąć zgrubień, odparzeń oraz usunie objawy zmęczenia.

Akcja regeneracja: nawilżanie i odżywianie

Odpowiednie złuszczanie i wygładzanie stóp to tylko początek. Skórę powinnaś także zregenerować, odżywić, nawilżyć i zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Ja to zrobić? Przede wszystkim nie zapominajmy o stosowaniu kremów oraz balsamów do stóp, które nie tylko zmiękczają, ale także regenerują skórę. Takie kosmetyki wzmocnią naskórek, przywrócą elastyczność, działając nie tylko bezpośrednio po nałożeniu, ale także długofalowo, zapobiegając przesuszeniu i pękaniu. Po aplikacji kremu lub balsamu warto na kilka minut założyć bawełniane skarpety, które ułatwią wchłanianie kosmetyku. Jeśli Ci to nie przeszkadza, w takich skarpetach możesz także spać – wtedy kosmetyk będzie wchłaniał się przez całą noc i nie wytrzesz do w pościel.

Na rynku mamy w tej chwili wiele produktów, które sprawiają, że pielęgnacja stóp jest łatwa i przyjemna. Dostosowując kosmetyk oraz częstotliwość jego używania do typu skóry stóp, możemy o nie zadbać tak, by resztę ciepłych dni wykorzystać jak najbardziej aktywnie, ciesząc się pięknymi, wiosennymi kolorami na zadbanych paznokciach wypielęgnowanych stóp!