Pielęgnacja skóry wiosną – zacznij teraz!

pielęgnacja skóry wiosną

Koniec zimy, trudna i nieprzewidywalna pogoda, absolutny brak słońca – przełom zimy i wiosny to bardzo trudny czas dla nas, naszych emocji i dla… skóry. Pielęgnacja skóry wiosną, a właściwie pod koniec zimy, powinna ją wzmacniać i sprawić, że w nową porę roku wkroczysz promienna i zadowolona z siebie. W jaki sposób powinnyśmy przygotowywać się do nowej pory roku? Odpowiadamy na to pytanie poniżej. Najważniejsze, by zacząć już teraz!

Pielęgnacja skóry wiosną: czego potrzebuje Twoja cera?

W trakcie zimowych miesięcy fundujemy cerze prawdziwą szkołę przetrwania – mróz, wiatr, suche powietrze w pomieszczeniach – nic dziwnego, że pod koniec zimy i na początku wiosny skóra jest zmęczona, szara i zupełnie odmawia współpracy. Nierzadko staje się też przesuszona, łuszczy się i staje się bardziej podatna na problemy trądzikowe i zaskórniki. Jak z tym walczyć? Zacznij, zanim przez chmury przebiją się pierwsze promienie słońca – koniec lutego, to idealny czas by pozbyć się niedoskonałości – teraz śmiało możemy decydować się na zabiegi z kwasami i złuszczające, bez obawy o to, że dopadną nas posłoneczne przebarwienia. By walczyć z przesuszeniami najpierw usuń martwy naskórek za pomocą delikatnego peelingu, a potem regularnie – 2-3 razy w tygodniu nakładaj na twarz bogate, głęboko nawilżające maseczki – w ten sposób nie tylko pozbędziesz się przesuszeń, ale sprawisz, że skóra będzie bardziej napięta i nabierze zdrowszego koloru.

Jakie kosmetyki sprawdzą się o tej porze roku?

Pielęgnacja skóry wiosną powinna być oparta o wszechstronne kosmetyki o sprawdzonym składzie, które odbudują jej powierzchnię i zabezpieczą, zanim do gry wskoczy słońce i wysoka temperatura. O jakich kosmetykach mowa? Przede wszystkim delikatnych i skutecznych – do oczyszczania wybierz formuły micelarne, które nie zawierają detergentów, a dzięki swoim chemicznym właściwościom nadal skutecznie oczyszczają. Krem do twarzy powinien przede wszystkim regenerować – zwróć uwagę na emolienty o lekkiej konsystencji, które nie spowodują wysypu wyprysków. Chodzi przede wszystkim o to, by regularnie zapewniać cerze odpowiedni poziom nawilżenia i ją odbudować. A potem możesz beztrosko cieszyć się wiosną! :)