Pielęgnacja skóry szyi. Odmłodź się!

pielęgnacja skóry szyi jak dbać o szyję i dekolt szyja i dekolt

Szyja to zdecydowanie część ciała, która zdradza oznaki starzenia najwcześniej. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często nią poruszamy, przez co zmarszczki tworzą się szybciej i łatwo ulegają pogłębieniu. Mamy też tendencję do pomijania jej w urodowej rutynie. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry szyi?

Pielęgnacja skóry szyi: podstawy

By szyja była piękna, powinnaś poświęcić jej tyle samo czasu, ile poświęcasz twarzy. Codzienne oczyszczanie i nawilżanie powinno obejmować także szyję. Kiedy pogoda płata figle, powinnaś nawilżać ją przed każdą ekspozycją na niekorzystną aurę. Kiedy jest gorąco – koniecznie zabezpieczaj ją kremem z SPF – unikniesz zmarszczek i plam pigmentacyjnych. Po opalaniu odżyw ten obszar warstwą silnie regenerującego kremu, by zapobiec łuszczeniu. Jednym z najważniejszych elementów, bez których pielęgnacja skóry szyi nie będzie efektywna, jest peelingowanie. Dzięki niemu wyrównasz koloryt, usuniesz martwe komórki naskórka i pobudzisz produkcję kolagenu, który gwarantuje napięcie i młody wygląd skóry. Możesz używać maseczek złuszczających przeznaczonych do pielęgnacji twarzy lub zrobić scrub samodzielnie – mieszając oliwę z oliwek, sól morską i sok z limonki (mieszanka powinna mieć postać delikatnej pasty, którą powinnaś nakładać na wilgotną skórę szyi, wmasować i zmyć ciepłą wodą).

Piękna szyja: triki i porady

Pielęgnacja skóry szyi powinna opierać się na zabiegach dostosowanych do potrzeb tego obszaru. Jeżeli borykasz się ze zmianami pigmentacyjnymi, powinnaś przecierać skórę tonikiem wybielającym lub sokiem z cytryny dwa razy w tygodniu. By uniknąć przebarwień, staraj się nosić biżuterię, która nie zawiera niklu. Dostosuj kolor podkładu tak, by móc wyznaczyć granicę aplikacji kosmetyku na linii szczęki, by nie obciążać skóry szyi ciężkimi kosmetykami – jeśli różnica w kolorze jest widoczna, zmień odcień podkładu! Kiedy planujesz wystawiać skórę na działanie promieni słonecznych, unikaj spryskiwania szyi perfumami – alkohol w połączeniu z promieniowaniem UV może powodować plamy i alergie! By poprawić nawilżenie skóry, pij co najmniej 8 szklanek wody dziennie, wspomagaj się także minerałami i witaminami!

Pielęgnacja skóry szyi wcale nie jest trudna! :)