Pielęgnacja rano. Jak robić to szybciej i wygodniej?

rano czas

Ostatnio pisaliśmy o tym, jak ekspresowo poradzić sobie rano z buntującą się fryzurą, dla większości z nas jednak problem walki z czasem w kontekście porannej pielęgnacji wykracza poza włosy. Która z nas nigdy nie wybierała pomiędzy śniadaniem a prysznicem nie mając czasu na żadne z dwóch? Są jednak sposoby, żeby usprawnić swoją poranną urodową rutynę na tyle, by wychodzić z domu bez nerwów i z uśmiechem na twarzy – a to gwarantuje lepszy dzień!

Zorganizuj się!

Po pierwsze – zrób porządek w kosmetyczce. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu, jeśli wszystkie produkty, których potrzebujesz do pielęgnacji twojego ciała i cery oraz do makijażu będziesz miała poukładane. Możesz wykorzystać do tego puste pudełka po kosmetycznych subskrypcjach albo plastikowe pojemniki różnej wielkości – tak żeby było wygodnie.

Planowanie to podstawa!

Aby poranki były sprawniejsze i dostarczały mniej stresu staraj się wieczorem zaplanować nie tylko ubranie ale i… makijaż. Nawet jeśli wydaje się to zabawne, zaoszczędzisz czas na dopasowywanie kolorów do stroju i będziesz spokojniejsza. Włóż też do torebki małą kosmetyczkę z podręcznymi produktami do makijażowych poprawek – rano możesz o tym zapomnieć.

Wielozadaniowość na pierwszym planie!

Jeśli masz problem z wstawaniem, postaw na produkty wielozadaniowe dobrej jakości – krem CC aplikowany zamiast podkładu pełni funkcję korektora a dodatkowo nawilży i odżywi twoją cerę. Jeśli zazwyczaj przez brak czasu rezygnujesz z balsamu do ciała postaw na mutlifunkcyjny kosmetyk pod prysznic. Możesz wypróbować mycie włosów odżywką (przyspieszysz nie rezygnując z pielęgnacji kosmyków).

Jedno po drugim…

Poranna pielęgnacja będzie łatwiejsza, jeśli ustalisz plan działania – zanim zabierzesz się za układanie włosów nałóż krem – wchłonie się, a ty unikniesz nieestetycznych smug przy makijażu. Jeśli nakładasz balsam do ciała, zrób to zaraz po wyjściu spod prysznica, wtedy też zaaplikuj antyperspirant, a zanim się ubierzesz, uszykuj sobie śniadanie – unikniesz nieprzewidzianych plam na ubraniach i błyskawicznego przebierania.

Poranna pielęgnacja – triki…

Jak usprawnić poranne czynności pielęgnacyjne? Sposobem! Zamień zwykły ręcznik frotte na taki z wysokochłonnej mikrofibry – włosy szybciej wyschną, a ty krócej będziesz narażać je na działanie powietrza z suszarki. Jeśli twoje włosy nie protestują przeciwko wieczornemu myciu, rób to wieczorem. Kiedy musisz ogolić nogi, zrób to po nałożeniu odżywki na włosy – dasz jej czas na wchłonięcie się. Możliwości jest wiele, zaplanuj wszystko tak, aby jak najlepiej odpowiadało twojemu rytmowi :)