Pielęgnacja loków – wydobądź ich skręt!

pielęgnacja loków włosy kręcone loki skręt odżywka fryzura uroda

Odpowiednia pielęgnacja loków to niezwykle ważna kwestia. To, że kochasz swoje kręcone włosy i jesteś z nich dumna, nie musi równać się temu, że właściwie o nie dbasz! Przygotowaliśmy zatem garść porad, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się piękną fryzurą i – co najważniejsze – wydobyć jej piękny i niepowtarzalny skręt :)

Odżywianie i nawilżanie kręconych włosów

Wiemy, jak bardzo kuszące jest po prostu rozprowadzenie odżywki na świeżo umytych szamponem włosach, jednak aby loki ładnie wyglądały, należy zastosować odpowiednią technikę takiego zabiegu. Kosmetyk ten zacznij aplikować od środkowej części kosmyków po ich końcówki. Następnie przeczesz włosy palcami, by się nie plątały. Pielęgnacja loków w tym przypadku jest inna niż przy prostych włosach, ponieważ mieszki skręconych pasm nie są gładkie z natury, musisz je zatem wygładzić sama. Po rozprowadzeniu odżywki spłucz włosy chłodną wodą, by domknąć mieszki i zatrzymać nawilżenie wewnątrz. Kręcone włosy często też mają tendencję do przesuszania się na końcach, a dzieje się tak dlatego, że prawie niemożliwe jest dotarcie do nich naturalnych olejków, zwłaszcza gdy nie szczotkujesz włosów. Na szczęście możesz zastąpić to kosmetykami, które odpowiednio zadziałają na fryzurę. Najpierw zwilż włosy ciepłą wodą, a potem nałóż na nie na przykład olejek kokosowy lub oliwkowy, które odpowiednio odżywią suche końcówki.

Pielęgnacja loków – skręt pod kontrolą

By podkreślić skręt loków, ważne jest ich… gniecenie, czyli mierzwienie. Prawdopodobnie stosujesz już tę metodę, ale czy wykonujesz to właściwie? Prawidłowa pielęgnacja loków poprzez definiowanie skrętu nie jest niczym trudnym, wymaga jedynie zastosowania odpowiedniej techniki. Zbierz końce włosów i skieruj loki ku górze. Ściśnij je tuż za uszami, puść, a następnie powoli odsuwaj dłonie. Wykonuj to partiami, by każdy obszar loków był dokładnie zmierzwiony.  Kolejną istotną kwestią zachowania ładnego wyglądu kręconej fryzury jest upinanie kosmyków na noc. Zbierz je w kucyk, zakręć i stwórz koczek spięty wsuwkami. Twoje loki w nocy będą bezpieczne a ranem piękne i olśniewające :)