Pielęgnacja dłoni: na ratunek, przeciw zimie

pielęgnacja skóry zimą jak dbać o skórę zimą

Dłonie zimą cierpią najbardziej. Choć wiemy o tym, że nie warto ruszać się z domu bez rękawiczek, bardzo często o nich zapominamy, przede wszystkim dlatego, że trudno odebrać telefon nosząc je, nie do końca wygodnie sięgać do torebki, a zakupy łatwo wyślizgują się. Orientujemy się, że coś jest nie tak wtedy, kiedy skóra jest popękana, przesuszona i piecze. A wtedy jest za późno! Pielęgnacja dłoni w zimie to podstawa!

Pielęgnacja dłoni: jak to robić w zimie?

Przede wszystkim unikaj każdorazowego używania mydła przy myciu rąk i pamiętaj o nawilżaniu ich treściwym kremem po każdym kontakcie z wodą. Dłonie najlepiej regenerować w nocy – przed pójściem spać umyj je w letniej (nie gorącej!) wodzie i wmasuj w nie krem lub oliwkę kosmetyczną. Rób to okrężnymi ruchami przez ok. 10-15 minut, w ten sposób poprawisz krążenie i sprawisz, że składniki natłuszczające wnikną głębiej. Raz na jakiś czas (najlepiej raz w tygodniu) staraj się zafundować Twoim dłoniom domowe spa – warto zainwestować w domowe urządzenie do zabiegów parafinowych – są stosunkowo niedrogie, a Ty bardzo szybko zauważysz różnicę!

Sposób na dłonie: maseczki

Jeśli nie masz czasu wybierz coś gotowego – na drogeryjnych półkach mamy całkiem spory wybór maseczek z zawartością olejków i nawilżaczy. Jeśli masz ochotę trochę się pobawić – zajrzyj do kuchni! Bardzo skuteczna na przesuszenia jest maseczka z jogurtu naturalnego – dłonie będą widocznie wygładzone już po 20 minutach. Warto również spać w cienkich, bawełnianych rękawiczkach, którymi otulisz dłonie pokryte grubą warstwą kremu :)