Pielęgnacja: dbaj o siebie jesienią!

pielęgnacja ciało uroda nawilżanie temperatura ochrona cera skóra ciało

Kiedy temperatura powietrza spada i pogoda zaczyna się intensywnie zmieniać, powinnaś pomyśleć również o swoim ciele. Choć pielęgnacja w jesiennej porze nie jest szczególnie kłopotliwa, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo prostych rzeczy, które wprowadzone do urodowej rutyny w chłodnych miesiącach potrafią bardzo pomóc!

Po pierwsze: nawilżaj od środka

W chłodnych miesiącach, kiedy przebywamy albo w bardzo niskiej, zewnętrznej temperaturze, alb – wprost przeciwnie – w mocno ogrzewanych pomieszczeniach, w których jest wyjątkowo suche powietrze, nasze ciało (i skóra!) wyjątkowo szybko się odwadniają. Warto więc pomyśleć o nawilżaniu wszystkimi możliwymi sposobami – postaraj się zaczynać każdy dzień od szklanki wody w letniej temperaturze – to nie tylko balsam dla tracącego wodę organizmu, ale także zastrzyk energii i środek przyspieszający usuwanie toksyn. Nie możesz obejść się bez małej czarnej? Sięgnij po nią później!

Po drugie: delikatniej, nawilżająco i ochronnie

Jeśli w cieplejszych miesiącach używałaś silnych środków oczyszczających zarówno cerę, jak i całe ciało, warto pomyśleć o zmianach! Jesienna pielęgnacja, zwłaszcza w jej wczesnych miesiącach powinna być na tyle delikatna, by przynieść ci ulgę. Postaraj się zrezygnować z produktów zawierających mydło, zamiast nich sięgaj po niekomedogenne olejki (np. awokado, jojoba). Staraj się też podkręcić nawilżanie – delikatne balsamy i mleczka fantastyczne w ciepłych miesiącach zamień na masła o bogatszej konsystencji – zadziałają jak prawdziwy łagodzący kompres! Pamiętaj też, że ochrona jesienią jest równie ważna, co pielęgnacja, a filtry przeciwsłoneczne nie są przypisane tylko do wakacyjnych miesięcy.

Po trzecie: nie pomijaj złuszczania

Choć peelingowanie to dość inwazyjna pielęgnacje, nie powinnaś pomijać jej nawet o tej porze roku. Kluczowa jest jednak odpowiednia reakcja po tym zabiegu – nawilżaj – zarówno cerę, jak i ciało – mocniej niż zwykle, a dodasz skórze blasku. Sięgaj też po delikatniejsze preparaty bez wysuszających składników, a złuszczające produkty aplikuj raz w tygodniu, żeby nie przeciążyć i nie podrażnić skóry.

Po czwarte: smakowita pielęgnacja

Pomaganie urodzie od środka to nie tylko poranne nawilżanie szklanką wody! Pamiętaj, by w okresie jesiennym odpowiednio się odżywiać i dostosować dietę do sezonowych potrzeb twojego ciała. Staraj się komponować swoje posiłki, eksperymentuj z sezonowymi warzywami, próbuj owocowo-warzywnych koktajli, ciepłych zup i pożywnych pełnoziarnistych produktów, ciało ci się odwdzięczy!