Pielęgnacja ciała przed przyjęciem

pielęgnacja ciała

Szykujesz się na wielkie wyjście, a może na randkę? Oprócz wyboru stroju czy zaplanowania makijażu na tę okazję, powinnaś także pamiętać o innej ważnej rzeczy, jaką jest odpowiednia pielęgnacja ciała. Jakie zabiegi wykonać, by czuć się wyjątkowo? Przeczytaj nasze poniższe porady!

 Po pierwsze: relaks

Oczywistą rzeczą jest, że, by dobrze czuć się podczas randki czy innego ważnego wyjścia, należy się przede wszystkim dobrze wyspać. Jednak odpowiednia ilość snu to tylko część sukcesu. Na kilka godzin przed wydarzeniem pozwól sobie na odrobinę relaksu. Weź ciepłą kąpiel lub orzeźwiający prysznic, aby zregenerować ciało i się rozluźnić. Poświęć czas na poleżenie w wannie z dodatkiem ulubionego olejku do kąpieli lub weź dłuższy prysznic, który także odpowiednio cię zrelaksuje. Jeśli nie dysponujesz większą ilością czasu, skróć długość trwania tych czynności, ale pamiętaj, by tak zaplanować działania, żeby ze wszystkim zdążyć i uniknąć niepotrzebnego stresu. Dobrym rozwiązaniem będzie np. umycie włosów  jednocześnie biorąc prysznic!

Po drugie: nawilżanie

Pielęgnacja ciała to przede wszystkim dbałość o szczegóły. Po kąpieli czy prysznicu niezbędne będzie złuszczanie i nawilżanie! Pozbądź się martwego naskórka za pomocą peelingu do ciała, który oczyści skórę i usunie zanieczyszczenia, następnie na całe ciało nałóż balsam nawilżający, by nadać skórze miękkości i gładkości. Jeśli na przygotowania masz więcej niż kilka godzin, możesz rozszerzyć listę zabiegów pielęgnacyjnych. Nałożenie maseczki na twarz do dodatkowa chwila relaksu, która jednocześnie przyniesie korzyści twojej cerze!

Po trzecie: opanowanie

Przed ważnym wyjściem każda z nas przeżywa wewnętrzne rozterki. Chcemy wyglądać pięknie i promiennie, ale nie miałyśmy czasu na wcześniejsze wykonanie zabiegów, więc zaczynamy panikować. Spokojnie! Jeśli za regulację brwi bierzesz się w dniu wyjścia, z pewnością obawiasz się opuchlizny. Na zaczerwienienia pomoże przyłożenie zimnych płatków kosmetycznych, a następnie przetarcie tych miejsc tonikiem. Jeżeli natomiast nie zaznałaś odpowiedniej ilości snu lub miałaś ciężki tydzień w pracy i zmęczenie daje się we znaki w postaci opuchniętych, podkrążonych oczu, na ratunek przyjdzie.. ogórek! Plasterki świeżego ogórka wyjętego z lodówki przyłóż na oczy i trzymaj przez 10-15 minut. Następnie przemyj twarz zimną wodą.

Odpowiednia pielęgnacja ciała tuż przed ważnymi wydarzeniami nie tylko pomoże ci odzyskać wspaniały wygląd, ale także pozwoli ci się zrelaksować! Po wykonaniu wszystkich niezbędnych zabiegów pozostaje ci tylko ubrać ulubioną sukienkę, starannie pomalować paznokcie i… świetnie się bawić! :)