Pielęgnacja ciała na wiosnę. Pięknie i promiennie!

pielęgnacja ciała na wiosnę jak odżywić ciało na wiosnę

Wiosna już za pasem! :) Choć do kalendarzowej zostało jeszcze trochę czasu, przyjemne ocieplenie sprawia, że warto pomyśleć o urodowych rytuałach, by w nową porę roku wkroczyć w dobrej kondycji! Przyjrzyjmy się temu, jak powinna wyglądać pielęgnacja ciała na wiosnę i na co zwracać uwagę, by w nadchodzących miesiącach cieszyć się odżywioną i piękną skórą ciała. Zmieniająca się pogoda, to także zmiany, które wpływają na ciało – wraz ze wzrostem temperatury skóra może stać się bardziej tłusta, a jeśli powietrze jest suche – ściągnięta i poszarzała. Jak sobie z tym radzić?

Pielęgnacja ciała na wiosnę: lekko!

Cięższe i natłuszczające kremy i balsamy to doskonałe lekarstwo na zimową aurę, ale na wiosnę mogą obciążać niepotrzebnie skórę. Zamień je na takie o lżejszej konsystencji i większej zawartości wody w stosunku do zawartości lipidów. Brak takiej zmiany mógłby poskutkować zatkanymi porami i nadprodukcją łoju. O tej porze możesz śmiało sięgnąć po rozświetlające i delikatnie brązujące balsamy, które sprawią, że skóra będzie promienna i odzyska zdrowy blask.

Peelinguj i szczotkuj!

Dobrym pomysłem na wiosnę jest szczotkowanie ciała na sucho delikatną szczotką – cellulit złagodnieje, pory się odblokują i poprawisz krążenie krwi, dzięki czemu skóra się będzie szybciej regenerować. Dodatkowy cotygodniowy peeling sprawi, że kosmetyki będą się lepiej wchłaniać, a skóra ciała stanie się bardziej napięta, z wyrównanym kolorytem. Szukaj produktów zawierających owocowe enzymy, sól morską, albo drobiny peelingujące naturalnego pochodzenia (dzięki nim nie uszkodzisz naczyń i nie naruszysz naskórka, a mimo to złuszczanie będzie efektywne).

Naturalnie i z ochroną!

Pielęgnacja ciała na wiosnę nie powinna pomijać ochrony przed promieniami słońca, które w tym okresie, często ignorowane, może powodować przedwczesne starzenie i zmiany pigmentacyjne. Nie pomijaj protektorów UV i używaj ich codziennie, ciało się odwdzięczy! Taką samą ilość uwagi powinnaś poświęcać doborowi składników  w twoich kosmetykach – unikaj substancji syntetycznych i silnie perfumowanych kosmetyków, które w połączeniu ze słońcem mogą sprawić, że na skórze pojawią się nieestetyczne plamy. Trzymaj się lekkich formuł, a unikniesz wysypek i zaczerwienienia.

Wkrocz w wiosnę piękna i szczęśliwa! :)