Pielęgnacja cery: ile czasu trzeba, by była skuteczna?

Surprised redhead women woth alarm clock on blue background.

Mówi się, że cierpliwość jest cnotą – w przypadku urody to również prawda. Zdajemy sobie sprawę, że codzienna pielęgnacja – jeśli ma być wykonywana tak, jak powinna być – zabiera trochę czasu i nie każda zabiegana znajduje na nią czas. Prawda niestety jest brutalna – jeśli nie znajdziemy czasu na codzienne zabiegi pielęgnacyjne, nie będziemy widzieć efektów! Do wszystkich, które kręcą nosem na wieczorne nawilżanie i wolą położyć się do łóżka: potrzeba tylko 21 dni, by wyrobić sobie nawyk – wtedy już nie jest boleśnie, a korzyści są ogromne!

Pielęgnacja cery i efekty: kiedy je zobaczę

Jednym z częstych problemów kobiet w każdym wieku są rozszerzone pory i niedoskonała, nierówna cera. Jeśli to na te problemy narzekasz codziennie, nie zrażaj się. Na efekty działania stosowanych kosmetyków powinnaś poczekać od 8 do 12 tygodni. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że niektóre problemy urodowe wymagają ingerencji w produkcję kolagenu, by cera na na nowo stała się elastyczna, gładka i sprężysta. Podobnie wygląda kwestia zwężania porów. Zamiast denerwować się nieskutecznym kremem – cierpliwości :)

Kiedy zmagasz się ze zmianami pigmentacyjnymi, bliznami i przebarwieniami, może to potrwać o wiele dłużej, bo nawet kilka miesięcy. Jeśli chcesz skrócić ten czas nie zapominaj o odpowiedniej ochronie UV. Kosmetyki wyrównujące koloryt cery nie działają właściwie u tych z nas, które kompletnie nie chronią się przed słońcem i to jeden z najczęściej popełnianych przez kobiety błędów.

A co z kosmetykami przeciwstarzeniowymi?

Każda z nas sięgająca po kosmetyki przeciwstarzeniowe jest nastawiona na zobaczenie efektów natychmiastowo i nie ma w tym nic złego. Powinnaś jednak zdać sobie sprawę z tego, że dużych zmian nie da się osiągnąć w cudowny sposób w ciągu jednej nocy. Kosmetolodzy podkreślają, że zanim zaczniesz widzieć namacalne skutki kuracji przeciwstarzeniowej mija zazwyczaj około 6 tygodni. Pierwsze efekty nie muszą być – i nie będą – spektakularne, ale zdecydowanie cieszą oko – nawilżenie, napięcie i odżywienie skóry. Na resztę warto poczekać – regularne stosowanie kosmetyków spowalniających starzenie skóry mają długofalowy efekt i pozwalają zachować urodę na lata!