Pielęgnacja cery dojrzałej? Czas sięgnąć dalej!

pielęgnacja cery dojrzałej cera dojrzała kosmetyki uroda

Pielęgnacja skóry dojrzałej, która wykazuje oznaki starzenia i zmęczenia to dla kosmetyki wyzwanie. To, że cera staje się często poszarzała i traci zdrowy blask, nierzadko związane jest z niedoborem składników mineralnych i obniżeniem poziomu nawilżenia. Część z nas, zmęczona tradycyjnymi formułami testuje podobne do siebie produkty, które mają walczyć z oznakami odwodnienia i poprawiać elastyczność skóry. Częstym problemem dojrzałych kobiet jest także trwałość makijażu – kiedy skóra staje się cieńsza, wydaje się przesuszona i jej struktura jest nieregularna. Powinnyśmy sięgać po kosmetyki które po pierwsze nawilżą ją od środka, a po drugie pomogą przedłużyć trwałość make-upu. Jakich rozwiązań poszukać? Czas sięgnąć dalej i pozwolić skórze skorzystać z odmładzających kosmetycznych innowacji.

Pielęgnacja cery dojrzałej – jak odzyskać blask?

Pielęgnacja cery dojrzałej to przede wszystkim nawilżanie. Dlaczego jest takie ważne? Wiele z nas patrząc w lustro samodzielnie diagnozuje swoją cerę jako suchą, jednak to nie zawsze jest prawda. Z wiekiem skóra traci zdolność do naturalnej regeneracji i szybciej się odwadnia, co nie zawsze równoznaczne jest z posiadaniem skóry suchej. W takich przypadkach nie warto dodatkowo obciążać jej ciężkimi i silnie natłuszczającymi kosmetykami. Klucz do młodego wyglądu tkwi w wyrównaniu poziomu nawilżenia. Skóra to lustro naszego trybu życia – widać na niej oznaki stresu, złych nawyków i czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV czy toksyczne spaliny. Dobrze nawilżona odzyska naturalne napięcie, skróci się czas jej regeneracji a zmarszczki nie będą tak szybko się pogłębiać. Na tym etapie warto również dostarczyć skórze składników wygładzających bruzdy i wypełniających zmarszczki. Pobudzisz produkcję włókien kolagenowych i elastynowych w skórze oraz poprawisz aktywność gruczołów odpowiedzialnych za naturalne nawilżenie. Nie zapominaj również o regularnym złuszczaniu! W ten sposób cera nabierze zdrowego odcienia.

Rozświetlanie = młody wygląd

Dojrzała cera bardzo często traci naturalny blask. Jak sprawić by była promienna? Oprócz wprowadzenia rozświetlenia do codziennego makijażu, powinnaś sięgnąć po kosmetyki pielęgnujące o dodatkowym działaniu silnie nawilżającym, które spowoduję, że twoja skóra odzyska młodzieńczy blask. To miejsce na kosmetyki wielofunkcyjne, które poprawią strukturę skóry, będą dobrze współgrały z makijażem i dadzą jej nowe życie. Zwracaj uwagę na to, by skład kremu był dobrze zbalansowany i zawierał więcej składników natury lipidowej, niż wody.

Co możesz zrobić dla swojej cery?

Działania, na których powinna się skupić pielęgnacja cery dojrzałej to przede wszystkim poprawa struktury dojrzałej skóry, wyrównanie pojawiających się coraz częściej zmian pigmentacyjnych i przywrócenie jej naturalnego blasku. Pamiętaj o tym, że sukces tkwi w regularnej pielęgnacji, systematyczności i doborze odpowiednich kosmetyków. Najważniejsze, by nie dopuszczać do pogłębiania się istniejących zmian i zapobiegać kolejnym poprzez stymulowanie naturalnych funkcji skóry. A kiedy dodasz sobie blasku, będziesz mogła po prostu cieszyć się świeżym i promiennym wyglądem :)