Pęseta do regulacji brwi. Wybierz najlepszą!

Pęseta do regulacji brwi

Zdecydowana większość z nas reguluje brwi w domu, używając do tego celu pęsety. Narzędzie to przydaje się również do drobnej depilacji innych części twarzy – wyrywania niechcianych włosków z podbródka oraz meszku znad górnej wargi. Choć rodzajów pęset jest wiele, łatwo trafić na taką, która nie tylko jest nieskuteczna, ale także może powodować uciążliwe podrażnienia przez to, że usuwa włoski niewłaściwie. Jak wybierać pęsetę?

Pęseta do regulacji brwi: zwróć uwagę na kształt

Przede wszystkim unikaj zaokrąglonych końcówek, które zamiast dokładnie usunąć włoski w całości, będą je przycinać albo urywać. Pęseta do regulacji brwi będzie działać skutecznie wtedy, kiedy sięgniesz po ściętą lub z zakończeniem w kształcie trójkąta. Tak wyprofilowane narzędzie pozwoli kontrolować precyzyjnie ilość wyrwanych włosków, przez co nie będziesz musiała obawiać się przerwania łuku lub tego, że brwi po depilacji będą zbyt cienkie. Trójkątna końcówka jest niezastąpiona przy pozbywaniu się wrastających i cienkich włosków – uważaj jednak, by nie pokaleczyć nią skóry! Jeśli masz ochotę na zakup bardziej nowoczesnego akcesorium, przyjrzyj się pęsetom z wmontowaną diodą LED. To doskonały gadżet dla tych z nas, które mają wyjątkowo jasne brwi – dzięki odpowiedniemu oświetleniu nie przeoczysz żadnego włoska.

Depilacja bez podrażnień: co powinnaś wiedzieć

Jeśli twoja skóra jest skłonna do alergii, powinnaś zwrócić uwagę na to, z czego wykonana jest pęseta do regulacji brwi. Najbezpieczniejsze będą te ze stali nierdzewnej, niezawierające niklu (najczęstsza przyczyna podrażnień). Zdarzało Ci się przerwać skórę w trakcie depilacji? Nie spiesz się! Twoim największym sprzymierzeńcem będą delikatność i dokładność. Staraj się napiąć skórę w depilowanych miejscach, tak, by końcówka pęsety nie chwytała naskórka. Wyrywaj włoski dokładnie, nie zwalniając uścisku do momentu, w którym zobaczysz, że włosek został wyciągnięty z cebulką – w ten sposób zapobiegniesz zapaleniu mieszków włosowych. Część z nas jest bardzo wrażliwa na ból przy regulacji brwi – możesz przed depilacją do miejsc, w których będziesz operować pęsetą przyłożyć kostkę lodu – zadziała jak znieczulenie :)