Pęseta bez tajemnic – jak wybierać i jak używać?

pęseta do depilacji brwi jak regulować brwi

Większość z nas reguluje brwi w domu, a pęseta to najczęściej wybierane narzędzie do tego zabiegu. Wiele kobiet skarży się, że bardzo trudno trafić im na pęstetę idealną, która usuwały by włoski za pierwszym razem, skutecznie i precyzyjnie. Na rynku mamy bardzo wiele dostępnych kształtów i wielkości tego kosmetycznego akcesorium. Na co powinnaś zwrócić uwagę, by pęseta była rzeczywiście dobra?

Pęseta pęsecie nierówna?

Kosmetyczne i medyczne pęsety możemy znaleźć na półkach w wielu rozmiarach, kształtach i wykonane z różnych materiałów. Po jaką najlepiej sięgnąć? Jeśli chcesz uniknąć uczuleń w kontakcie z delikatną skórą wokół oczu, sięgnij po produkt wykonany ze stali nierdzewnej, niezawierający niklu. Unikniesz wtedy podrażnień i zaczerwienienia oraz reakcji alergicznych po kontakcie z materiałem, z którego pęseta jest wykonana.

Aby precyzyjnie wyrywać włoski, widząc jak wiele zostało ich do usunięcia, najlepiej wybierać pęsety ścięte, które wyprofilowane są pod takim kątem, że pozwalają na dokładne kontrolowanie ilości wyrywanych włosków. Pęsety ostro, trójkątnie zakończone są natomiast dobre do usuwania włosków cienkich i takich z tendencją do wrastania, trzeba jednak uważać, by nie pokaleczyć się ostrą końcówką.

Czego unikać?

Jeśli twoje włoski są gęste i wymagają bardzo dokładnego i częstego wyrywania, lu wprost przeciwnie – są wyjątkowo cienkie i łatwo w ich przypadku przerwać ciągłość brwi, pęseta z zaokrąglonym końcem i taka profilowana na prosto nie sprawdzą się na pewno. Zaokrąglone końce działają tak, jak w dzicięcych nożyczkach – są więc odpowiednie dla tych z nas, które dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym wyrywaniem brwi i chcą się tego nauczyć zachowując należytą delikatność.

Ale jak wyrywać?

Pęseta i wyrywanie brwi to zdecydowanie sprawa precyzji, uwagi i delikatności. Przede wszystkim zwracaj uwagę na to, czy usuwasz włoski w całości (na końcu powinna być widoczna cebulka). Jeśli usuniesz jedynie wystającą część włoska, istnieje duże ryzyko wrastania i późniejszych podrażnień! Jeśli okolice twoich oczu są bardzo wrażliwe na ból możesz przed zabiegiem przyłożyć w miejsca, w których pęseta pójdzie w ruch kostkę lodu. Pamiętaj też by wyrywać brwi w dobrze oświetlonym pomieszczeniu i robić to bez pośpiechu!