Peeling: jak wykonać go prawidłowo?

peeling

Pozbywanie się martwego naskórka regularnie to zdecydowanie konieczność i ulga dla skóry. Jeśli marzysz o promiennej, gładkiej i zdrowo wyglądającej cerze oraz skórze na całym ciele, nie możesz zapominać o jej regularnym złuszczaniu. Ale jeśli ten zabieg nie przynosi pożądanych efektów, zdecydowanie powinnaś przyjrzeć się swoim urodowym rytuałom i sprawdzić, czy nie popełniasz, któregoś z poniższych błędów.

Im dłużej, tym… gorzej

Większość z nas zabierając się za mechaniczne złuszczanie myśli – im więcej, tym lepiej. Ale to po prostu nie prawda, zwłaszcza w przypadku tych z nas, które są posiadaczkami przesuszonej albo – wprost przeciwnie – tłustej cery. Jeśli zbyt często pozbywasz się martwego naskórka z użyciem zbyt dużej ilości produktu, ciało odwdzięczy ci się odpowiednio ekstremalnym przesuszeniem lub produkowaniem jeszcze większej ilości sebum. Nie ma konieczności peelingowania częściej niż dwa razy w tygodniu, a najbezpieczniejsze będzie powtarzanie tego zabiegu raz na 7 dni.

Za mocno, za szybko

Wydaje ci się, że jeżeli będziesz używać kosmetyku z większą siłą, twoja skóra nabierze więcej blasku i będzie jeszcze bardziej miękka? Nic bardziej mylnego! Cera jest bardzo, bardzo delikatna, a używany zbyt agresywnie peeling uszkadza ją i powoduje, że w przyszłości mogą się nawet pojawiać na niej blizny. Ale nie powinnaś się martwić, jeśli złuszczasz martwy naskórek delikatnie i okrężnymi ruchami.

Peeling na sucho? Nie koniecznie

Peeling na sucho to nigdy nie jest dobry pomysł. Jak większość wymienionych „sposobów” na podkręcenie złuszczającej siły i jej efektów, prowadzi tylko do uszkodzenia cery. Samo myślenie o męczeniu cery w ten sposób przywodzi na myśl nieprzyjemne odczucia, prawda? Nie zapominaj o użyciu woy, kirdy złuszczasz, a unikniesz podrażnień.

Brak nawilżenia

Peeling używany w tandemie z wodą jest dobry do utrzymania jej w dobrej kondycji, jednak  – z drugiej strony – woda, zwłaszcza ciepła, pozbawia twoją skórę nawilżenie. Dlatego po zabiegu złuszczania, kiedy martwy naskórek zostanie już usunięty i twoja cera jest bezbronna (pozbawiona bariery ochronnej) najważniejsze jest jej zabezpieczenie i odżywienie? Jak to zrobić? Nic prostszego! Za każdym razem, kiedy peeling jest w użyciu, zaraz po nim używaj silnie nawilżającego kremu.