Pedicure: wiosna i kolor coraz bliżej

pedicure_jak_malowac_paznokcie_u_stop

Wiosna za chwilę rozkwitnie, a wraz z nią kolory! Pisaliśmy o tym, jak sprawić, by pomalowane samodzielnie w domu paznokcie wyglądały jak upiększone przez profesjonalistę. Teraz przyszedł czas na paznokcie u stóp, których malowanie bardzo często sprawia kobietom kłopot. Stopy przyozdobione kolorowym pedicurem wyglądają jednak naprawdę pięknie, a kiedy poświęcisz paznokciom trochę czasu, poczujesz się naprawdę zadbana. Do dzieła!

Piękne paznokcie u stóp? Odpowiednio je przygotuj!

Przede wszystkim dokładnie pozbądź się resztek lakieru, które pozostały na paznokciach. Wiele z nas, chcąc oszczędzić trochę czasu, próbuje pedicure robić niedokładnie, domalowując kolejne warstwy na tych już istniejących. Taka droga na skróty zupełnie się nie opłaca – kolejne warstwy lakieru sprawiają, że łatwiej będzie się on kruszył. Usuń resztki emalii za pomocą wacika, a w trudno dostępne miejsca dotrzyj patyczkiem kosmetycznym. Te kilka minut pozwoli ci dłużej cieszyć się widokiem zadbanych stóp! Następnie wygładź powierzchnię paznokcia za pomocą pilnika (może być taki o większej gęstości, ponieważ paznokcie u stóp nie są tak delikatne, jak te u dłoni). Na wygładzonej płytce pozbawionej nierówności lakier będzie się trzymał dłużej. To ważne dlatego, że stopy mają regularny kontakt z materiałem, z którego wykonane są skarpety, rajstopy i buty, a ciągłe tarcie nierównej, niewypolerowanej powierzchni będzie powodowało odpryski. Po obcięciu paznokci koniecznie wypiłuj je do pożądanego kształtu! Odtłuść powierzchnię za pomocą zmywacza i… maluj!

Malowanie – jak to robić?

Paznokcie u stóp najczęściej są położone bardzo blisko siebie i to właśnie prowokuje największe „wpadki” w pedicure. Aby temu zapobiec możesz kupić specjalny gąbkowy separator, albo oddzielić je od siebie za pomocą wacików lub kawałków ręcznika papierowego. Zacznij od aplikacji bazy pod lakier, by uniknąć późniejszych przebarwień. W czasie kiedy baza będzie wysychała, wybierz najodpowiedniejszy dla ciebie kolor. Kluczem do doboru odcienia, który najlepiej przyozdobi Twoje stopy jest sięgnięcie albo po kontrastowe, nasycone barwy albo – wprost przeciwnie – naturalne beże. Niekorzystnie wyglądać będą odcienie żółci i oliwkowej, jasnej zieleni. Pamiętaj, że przy ciemnych kolorach wszelkie niedociągnięcia są bardziej widoczne. Postaraj się usztywnić rękę w nadgarstku, by nie pobrudzić emalią obszaru obok paznokcia. Nakładaj cienkie, równe warstwy długimi i pewnymi pociągnięciami pędzelka. Kiedy pierwsza warstwa wyschnie – nałóż drugą, potem wykończ pedicure lakierem typu top-coat (zapobiegnie mechanicznemu ścieraniu koloru) i gotowe! :) Przerwa pomiędzy drugą warstwą a aplikacją lakieru nawierzchniowego powinna wynosić około 20 minut, by nie popsuć efektu.