Paznokcie: trendy i kolory na Święta i karnawał

paznokcie na karnawał karnawałowy manicure trendy i kolory

Paznokcie w okresie świąteczno-sylwestrowym to idealnie dopełnienie stylizacji i makijażu. W tym okresie możemy pozwolić sobie na chwilę szaleństwa i puścić wodze fantazji, a obowiązujące trendy do doskonała inspiracja! Jaki kolor paznokci wybrać?

Chłodny metal

Choć szczególnie silnym trendem na tegoroczną jesień i zimę są paznokcie w różnych odcieniach z kategorii nude, metaliczne odcienie również są trendy! Najbardziej popularne są wszystkie odcienie o szarej tonacji. Musisz pamiętać, że kiedy zdecydujesz się na aplikację takiego odcienia lakieru, powinnaś robić to bardzo precyzyjnie. Idealny metaliczny manicure to też doskonała baza pod kilka monochromatycznych wzroków (pomyśl o połączeniu metalicznej szarości z czarnym matem na jednym lub dwóch paznokciach każdej dłoni – łatwo wykonasz je za pomocą sondy do paznokci).

Paznokcie w czerwieni zawsze aktualne

Czerwień, jako ozdoba dłoni, nie przeterminuje się nigdy! To trend w manicure, który przewija się z sukcesem każdego sezonu, choć za każdym razem szczególnie polecane są odrobinę inne jej odcienie. Tej zimy, oprócz klasycznej, krwistej czerwieni, spróbuj sięgnąć po głębokie, winne odcienie bordo. Właśnie takie paznokcie królowały na wybiegach podczas pokazów jesienno-zimowych kolekcji projektantów takich jak Yigal Azrouël, Nicole Miller czy Rebecca Minkoff.

Wszystkie odcienie szarości

Szarość w tym sezonie, to nie tylko metallic! Liczy się również w standardowym akrylowym wykończeniu, macie, czy wzbogacona drobinkami. Świetnym pomysłem będzie odrobinę przewrotne potraktowanie tego koloru i połączenie jej z charakterystycznym dla Dity von Teese manicure z odwróconymi retro-księżycami u nasady paznokcia. Eksperymentuj!

„Nagie” paznokcie

Odcienie nude wiodą prym już od kilku sezonów – są delikatne, praktyczne i łatwo taki manicure wykonać (przy jasnych kolorach emalii mniej widoczne są wszelkie ewentualne niedociągnięcia). W okresie Świąt i karnawału zachęcamy jednak do delikatnej odmiany – wzbogać je pojedynczymi kryształkami, dżetami lub paznokcie serdecznych palców ozdób warstwą brokatu w jednym odcieniu pasującym do któregoś z elementów twojej stylizacji.

Przewodnik po kolorach

Sezon zimowy to także kolory, które są zawsze aktualne. Wypróbuj delikatne, jasne złoto, które może być noszone także na co dzień. Fantastycznym wyborem są także błyszczące i tradycyjne odcienie kobaltu, śliwki i szmaragdu. Manicure to przede wszystkim zabawa – próbuj i dopasowuj! :)

karnpazn

1. China Glaze (Platinum Pearl)

2. Golden Rose Carnival – ozdobny lakier nawierzchniowy (1)

3. Vipera (Natalis 227)

4. Yves Rocher – aplikator (sonda) do dekorowania paznokci