Opadające powieki? Podnieś je makijażem!

opadające powieki jak skorygować opadające powiekimakijażem makijaż dla opadającej powieki

Bardzo duży odsetek kobiet boryka się z problemem opadającej górnej powieki. Szczególnie frustrujące jest to dlatego, że fałdy skóry sprawiają, iż oczy wydają się mniejsze i wyraźnie „zmęczone”. Często nieświadomie potęgujemy niechciany efekt wizualny źle dobranym makijażem, a przecież tak niewiele dzieli nas od delikatnego poprawienia defektu – niezawodnym narzędziem jest tutaj wprawny makijaż! :)

Opadające powieki i cienie do oczu

Kiedy fałd skóry ponad górną powieką opada, jej powierzchnia jest prawie niewidoczna. Utrudnia to znacząco używanie cieni do oczu, bo przecież nie da się w ten sposób wyeksponować prawidłowo pożądanego efektu. Ciemne, matowe cienie do oczu idealnie nadają się do błyskawicznej korekty problemu – ciemne cienie wymodelują na nowo kształt powieki, jasny, świetlisty, nałożony w wewnętrznym kąciku oka przyciągnie uwagę do wyrazistego spojrzenia. Unikaj jaskrawych kolorów, niepotrzebnie uwydatnią powieki. Uważaj na cienie z dużą ilością drobinek – podkreślają rowki i załamania skóry.

Kreski? Tak, ale umiejętnie

Opadające powieki w kwestii kresek są niestety wymagające, ale odrobina treningu sprawi, że znajdziesz kształt idealnie dostosowany do twojego oka. Powinnaś stawiać na cieniutkie, ciemne kreski lub precyzyjne wypełnienie przestrzeni między rzęsami, by je zagęścić i sprawić, że staną się najbardziej widocznym elementem twojego looku. Jeśli aplikujesz kredę na dolną powiekę, delikatnie rozmaż linię za pomocą suchego patyczka kosmetycznego, będzie wyglądać o wiele lepiej niż zdecydowana i wyraźnie zdefiniowana linia.

A co z rzęsami?

Najlepiej zrezygnować z silnego podkreślania dolnych rzęs na rzecz podkręcenia i dokładnego uniesienia górnych. Kiedy masz ochotę na makijażowe szaleństwo, możesz również śmiało pozwolić sobie na aplikację sztucznych rzęs. Ważne jednak, by nie były zbyt gęste – mogą wtedy spotęgować efekt zmęczonych, „obciążonych oczu”. Szczególnie dokładnie podkreśl rzęsy w zewnętrznym kąciku – opadające powieki uniosą się i spojrzenie nabierze lekkości! Spróbuj również zaprzyjaźnić się z zalotką, dyskretne podkręcenie doskonale otwiera oko :)

Wypróbowanie tych kosmetycznych trików to gwarancja, że szybko i bez wysiłku odwrócisz uwagę od problemu, a twoje spojrzenie nabierze świeżego wyglądu. Przyczyn opadania powiek jest wiele, najczęściej jest ono genetycznie warunkowane, ale zamiast się tym zamartwiać dodaj sobie pewności siebie odpowiednim make-upem! Skoro powinnaś trzymać się naturalnych odcieni na powiekach, jest to też idealna okazja, by poeksperymentować z odważniejszym makijażem ust. Baw się nim! :)

opadajacepowieki

1. Revlon Colorstay – paletka poczwórnych cieni do oczu

2. Urban Decay Naked 2 – paletka cieni do oczu

3. Essence I <3 Smokey – kredka jumbo

4. Rimmel ScandalEyes – wodoodporna kredka do oczu