Olej monoi i jego właściwości

canstockphoto27670529

Olej monoi. Czym dokładnie jest? Jest to delikatny, egzotyczny olejek o niezwykle delikatnym, kwiatowym oraz naturalnym zapachu tahitańskiej gardenii. Olej z monoi jest znany od bardzo dawna na wyspach Polinezji Francuskiej. Powstaje wskutek połączenia olejku kokosowego z owocami kwiatów tahitańskiej gardenii – jest to wspaniały kwiat o ośmiu płatkach i niezwykłym zapachu.

Aby wytworzyć olejek monoi konieczne jest wcześniejsze ususzenie jądra orzechów kokosowych. Następnie wysuszone jądra orzechów kokosowych rozdrabnia się i prasuje, aby uzyskać olej kokosowy. Dodanie kwiatów następuje w ostatnim etapie produkcji. Kwiaty gardenii są macerowane – czyli moczone – w oleju kokosowym przez blisko piętnaście dni. Dzięki takiemu działaniu olej nabiera niezwykłych właściwości pielęgnacyjnych pochodzących z  tej rośliny.

Niezwykłe właściwości oleju wprost z wysp Polinezji Francuskiej

Jakie działania ma olej monoi i na co nam, kobietom może pomóc? Przede wszystkim dzięki niemu mamy możliwość długotrwałego nawilżania naszej skóry oraz kojenia wszelkich dolegliwości uczuleniowych. Co bardzo ważne, olej tego typu silnie odżywia naszą skórę oraz zmiękcza ją.

Olej monoi zawiera w sobie niezwykle dużo witaminy E, przez co działa antyoksydacyjnie. Każda z Pań, która posiada problem z suchymi włosami, będzie mogła o nim zapomnieć.

Olej monoi bowiem skutecznie odżywia wysuszone włosy oraz nawilża skórę głowy.

Jak widać, olej posiada niezwykle dużo przydatnych dla nas właściwości.

Jak skutecznie go stosować i mieć pewność, że uzyskamy wszystkie te efekty? Można go używać jako alternatywę tradycyjnego balsamu do ciała.. Dzięki temu nasza skóra stanie się niezwykle gładka, a do tego pozostanie bardzo długo nawilżona.

Olej pozostawi na naszej skórze także niezwykle przyjemny i długotrwały zapach. Wystarczy wetrzeć go w wilgotną skórę po codziennej kąpieli. Olejek monoi działa także niezwykle kojąco. Jest zatem idealny dla skóry po całym dniu spędzonym nad jeziorem, zwłaszcza po opalaniu. Jeżeli nabawiłyśmy się oparzeń słonecznych, pozwoli także je złagodzić.

Użyty na skórę naszej głowy działa przeciwłupieżowo oraz pomaga w przypadku podrażnień. Co ciekawsze, pomaga także w uporczywym swędzeniu powstałym po ukąszeniu owadów!