Olejek arganowy – sekret urody Arabek

olejek arganowy argan olej Maroko

Olejek arganowy to odkrycie kosmetyczne ostatnich miesięcy. Dzieli się go na olej jadalny i kosmetyczny ale to właśnie ten ostatni zrobił prawdziwą furorę w świecie urody. Olej spożywczy ma czerwony kolor i orzechowy posmak, natomiast kosmetyczny poprzez poddanie go dalszej obróbce zmienia kolor na złoto-żółty i traci smak.

Co ciekawe drzewo arganowe rośnie wyłącznie w Maroku i zupełnie nie chce się przyjąć w innych częściach świata. Przy jego produkcji, zgodnie z tradycją,  pracują wyłącznie kobiety. Jest to ręczna, mozolna praca prowadzona tradycyjnymi metodami, dlatego bardzo ważne jest, żeby kupować olejek arganowy ze sprawdzonych źródeł, oznaczonych odpowiednimi certyfikatami – zarówno ekologicznymi jak i dającymi Marokankom pewność sprawiedliwego zarobku.

Jeśli chcesz mieć pewność, że olejek arganowy ma jego stuprocentową zawartość bez żadnych domieszek i pozwala godziwie żyć wytwarzającym go kobietom, to z pewnością nie może on być tani. Jednak taka inwestycja w urodę jest tego warta – buteleczka starczy ci na wiele miesięcy, bo już zaledwie kilka kropli wmasowane w skórę twarzy pozwoli ci na odpowiedni poziom pielęgnacji.

Samo dobro!

Przede wszystkim to co dobry tłuszcz zawierać powinien:bogactwo witaminy E, kwasy tłuszczowe (OMEGA, palmitynowy, stearynowy, oleinowy, linolowy, kwasy fenolowe), tłuszcze nienasycone, skwalen chroniący przed wolnymi rodnikami… jednym słowem masę dobrego!

Dla kogo?

Wydawałoby się, że z olejków powinny korzystać jedynie osoby o suchej skórze lub normalnej z tendencją do przesuszania. Otóż nie do końca! Osoby ze skórą tłustą, a więc i tendencją do wyprysków, absolutnie również powinny sięgać po olejek arganowy. Ze względu na jego właściwości antybakteryjne, dezynfekujące , antygrzybicze oraz przyspieszające gojenie się ran świetnie sprawdza się przy problemach z trądzikiem, egzemą czy łuszczycą.

Z pewnością warto stosować go na skórę dojrzałą lub zapobiegawczo jeszcze przed powstaniem pierwszych zmarszczek – dzięki właściwościom anty-rodnikowym olejek arganowy może opóźniać starzenie się i wiotczenie skóry. W połączeniu w delikatnym masażem skóry twarzy wspomoże w ukrwieniu i dotlenieniu komórek skóry. Jak masować twarz? Delikatnie opuszkami palców w kierunku przeciwnym do grawitacji – od dołu w górę

masaż_twarzy_przeciwstarzeniowy_olejek_arganowy_argan

masaż_twarzy_przeciwstarzeniowy_olejek_arganowy

Źródło: Pinterest

Piękne włosy Arabki

Poza genami, których Arabkom skraść nie możemy, swoje cudownie lśniące włosy zawdzięczają pielęgnacji drogocennymi olejkami takimi jak olejek arganowy. Jak i na co go stosować?

  • łupież – wmasować w skórę głowy i pozostawić na kilka godzin lub całą noc, rano zmyć bardzo dokładnie szamponem. Zadziała antygrzybiczo i nawilżająco na przesuszoną, swędzącą skórę
  • suche, zniszczone włosy – dodać nieco olejku do ulubionej maski lub odżywki i dokładnie spłukać
  • rozdwojone końce – oczywiście najlepiej obciąć te już zniszczone ale te nowe koniecznie trzeba zabezpieczać delikatnie wcierając niewielką ilość olejku w wilgotne lub suche końce. Dzięki temu tarcie końców będzie mniejsze i dłużej pozostaną jak po wizycie u fryzjera

Olejek arganowy pomoże też przy suchych dłoniach i rozdwajających się paznokciach – wystarczy wetrzeć na noc sam lub jako dodatek do mocno regenerującego kremu do rąk i paznokci.