Olej słonecznikowy w kosmetykach: korzyści dla urody

olej słonecznikowy w kosmetykach uroda naturalna pielęgnacja naturalne kosmetyki

Oleje roślinne od lat są powszechnie stosowane w kosmetyce. Bardzo często na drogeryjnych półkach spotkać możemy produkty z dodatkiem oleju rzepakowego, z pestek dyni czy lnianego. Chętnie sięgamy po te właśnie kosmetyki, bo mamy pewność, że obecne w nich naturalne substancje korzystnie wpłyną na naszą urodę. A jeśli mowa o korzyściach – jest jeszcze jeden cenny składnik, na który warto zwrócić uwagę, i który potrafi zdziałać cuda dla naszego wyglądu. To olej słonecznikowy w kosmetykach – jakie są jego właściwości i pożytki ze stosowania produktów z jego dodatkiem?

Cenne właściwości słonecznika

Większości z nas olej słonecznikowy z pewnością kojarzy się głównie z przemysłem spożywczym. Jednak dzięki drogocennym właściwościom tego oleju chętnie wykorzystywany jest on także w kosmetyce. Otrzymywany z ziaren słonecznika, a tłoczony na zimno, zawiera w sobie woski, witaminę E, fosfolipidy, kwasy tłuszczowe oraz kwas linolowy. To właśnie obecność tych elementów pozwala na szerokie zastosowanie go w kosmetyce – w artykułach pielęgnacyjnych znajdziemy go głównie jako dodatek do kremów, mleczek czy produktów do kąpieli. Olej słonecznikowy w kosmetykach spełnia wiele cennych dla urody funkcji. Jakich?

Olej słonecznikowy w kosmetykach – korzyści

Olej z pestek słonecznika to idealny składnik dla posiadaczy tłustej lub mieszanej cery, ponieważ reguluje wydzielanie sebum i zapobiega powstawaniu zaskórników. Dodatkowo wykazuje działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, dzięki czemu możemy kompleksowo zadbać o skórę i łatwiej pozbyć się trądziku czy wyprysków, tak częstych przy tych typach cery. Jednak olej słonecznikowy to nie tylko składnik na ratunek skórze – korzystnie wpływa też na nasze włosy i paznokcie! Nadaje kosmykom blasku, wzmaga ich połysk i zapobiega matowieniu, a także skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. Natomiast zawarte w oleju słonecznikowym witaminy wzmacniają nasze paznokcie, utwardzają płytkę i wspomagają jej wzrost.

Obecność naturalnych dodatków w produktach pielęgnacyjnych to doskonała okazja do czerpania jak najlepszych korzyści prosto z natury. Sięgaj więc po olej słonecznikowy w kosmetykach i ciesz się zdrową cerą, pięknymi włosami i mocnymi paznokciami! :-)