Odżywka do mycia włosów. Pomysł idealny?

Mycie włosów odżywką metoda OMO

Odżywka stosowana do mycia włosów – jeden z chętnie wybieranych trendów pielęgnacyjnych nie tracący popularności od dłuższego czasu. Metoda którą chcemy przybliżyć, skrótowo nazywana OMO (czyli: odżywka – mycie – odżywka) ma zbawienny wpływ na kondycję skóry głowy i pozwala sprostać potrzebom zarówno skalpu jak i samych włosów. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne i nie do końca jasne, efekty potrafią być naprawdę zaskakująco zadowalające. Ale jak właściwie się za to zabrać?

Pierwsze „O” – wybór odżywki

Odżywka powinna być nakładana na zwilżone włosy, dostosuj ją dokładnie do swoich potrzeb. Tu przede wszystkim liczą się indywidualne preferencje – możemy aplikować kosmetyk od skóry głowy, lub na włosy – na całej długości lub od ucha w dół. Najlepiej wybrać delikatny specyfik nie zawierający silikonów, tak, by niepotrzebnie nie obciążać ani czupryny ani delikatnej skóry głowy. Odżywkę należy wmasować i nie spłukiwać.

„M” jak mycie

Zalecane jest używanie delikatnego szamponu, który najlepiej nakładać rozcieńczony, tak, aby nie był agresywny i nie podrażniał. Pamiętaj, że aby oszczędzić włosom przesuszenia powinnaś starać się aplikować szampon możliwie jedynie na skalp, a spływający w czasie spłukiwania szampon mimo wszystko doskonale poradzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń na całej długości włosów. Unikaj szamponów z silnymi detergentami, sięgaj po te odżywcze dostosowane do wymagań skóry głowy.

„O”-odżywiająca odżywka

Za ostatnim krokiem tej metody nie stoi już żaden kosmetyczny podstęp – kosmetyk nakładamy tradycyjnie – w zależności od upodobań – na całą długość włosów lub łącznie ze skalpem, pozostawiamy ją tak długo, jak tylko czupryna potrzebuje i spłukujemy. Polecamy zmywanie odżywki za pomocą chłodnej wody, co pomoże zamknąć łuski włosów i wygładzić je – będą gładkie, lśniące i zdrowe. Bajecznie proste, prawda?

Co jeszcze należy wiedzieć?

W pierwszym etapie, jeśli skalp nie ma skłonności do przetłuszczania i dobrze znosi olejowanie, odżywka może zostać zastąpiona ulubionym olejem. Metoda sprawdza się świetnie, jeśli ze względów zdrowotnych (łupież, łojotok, alergie) musisz używać agresywnych specjalistycznych szamponów – unikniesz przesuszenia i przemęczenia skalpu. Ten sposób oczyszczania skóry i włosów zapobiega plątaniu, dyscyplinuje kosmyki i sprawdza się nawet u kręconowłosych. Teraz pozostaje tylko dobrać produkty do potrzeb i… do dzieła!

 1. Pervoe Reshenie Receptury Babuszki Agafii – balsam do włosów na cedrowym propolisie

2. Garnier Ultra Doux – odżywka pielęgnacyjna z olejkiem z awokado i masłem karite

3. Joanna Naturia – odżywka bez spłukiwania z miętą i wrzosem do włosów przetłuszczających

4. Syoss Professional Performance Silicone Free – delikatny szampon do włosów bez silikonów