Ocet jabłkowy w pielęgnacji skóry i włosów

ocet jabłkowy pielęgnacja skóra włosy uroda cera problemy skórne naturalna pielęgnacja

Ostatnio kobiety oszalały na punkcie oliwy z oliwek czy olejku kokosowego w kontekście łatwo dostępnych produktów na przeróżne problemy urodowe. Ocet jabłkowy to najnowszy element kuchennej kolekcji, który chętnie dodajemy do listy kosmetycznych niezbędników. Włączony w pielęgnację włosów czy skóry posiada gamę właściwości, które wzbogacają codzienne dbanie o urodę. Świetnie sprawdza się także przy… czyszczeniu pędzli do makijażu! Ocet jabłkowy jest naturalnym produktem przeciwgrzybicznym, przeciwzapalnym i antybakteryjnym i nadaje się do stosowania miejscowego.

Ocet jabłkowy a pielęgnacja skóry

Ocet jabłkowy doskonale sprawdzi się przy suchej i swędzącej skórze. Do kąpieli dolej filiżankę tego produktu i pozwól jego przeciwzapalnym właściwościom ukoić swędzącą skórę spowodowaną egzemą lub łuszczycą. Kwasowość octu jabłkowego pomaga także zwęzić pory i nawilżyć przesuszoną skórę. Jest dobry nie tylko dla twojej twarzy. Dodaj kilka kropel octu do balsamu do ciała lub kremu do rąk  i ciesz się każdym centymetrem gładkiego ciała!

Pielęgnacja włosów

Ocet jabłkowy w pielęgnacji włosów może działać jak środek usuwający nagromadzone zanieczyszczenia. Kilka kropel octu zmieszaj z zimną wodą w misce, a następnie mieszankę rozprowadź na włosach i skalpie. Pamiętaj, by zabieg ten wykonać po całkowitym spłukaniu odżywki do włosów. Pozostawiony na kosmykach ocet jabłkowy nada im większego blasku. Dzięki swoim przeciwgrzybicznym właściwościom, ocet może także pomóc wyeliminować łuszczenie się skalpu spowodowane przez łupież. Stwórz swój własny szampon oczyszczający poprzez zmieszanie wody z octem w proporcjach pół na pół.

Ocet jabłkowy świetnie sprawdzi się także jako produkt do czyszczenia zabrudzonych pędzli do makijażu. Woda z mydłem też dobrze się przy tym sprawdza, ale pełna dezynfekcja nastąpi po zamoczeniu pędzli w roztworze wody z octem jabłkowym.