Obudź się piękniejsza! Nocna pielęgnacja

wake up

W nocy nasze ciało odpoczywa, jest to jednak pora, kiedy można pomóc urodzie zupełnie „po cichu” i obudzić się piękniejszą i w lepszym humorze. W działaniu na korzyść urody 8 godzin snu to podstawa, jednak można sprawić by czas, który poświęcamy spaniu był podwójnie efektywny. T szczególnie przekonujące dla wszystkich zabieganych, prawda?

Na kłopoty – skarpetki i rękawiczki!

Jeśli masz problem z wysuszoną i popękaną skórą na stopach, noc to idealny czas by przywrócić im nawilżenie i piękny wygląd. Wytarczy, że po nałożeniu silnie natłuszczającego kremu (np. z zawartością mocznika) załóż na stopy ulubione, bawełniane skarpety. Prosty trik pozwoli kosmetykowi lepiej wchłonąć się w skórę (nie wytrzesz kremu o poszewki), a rano stopy będą miękkie i wygładzone. W podobny sposób możesz pomóc dłoniom, nałóż na nie silnie nawilżający i nattłuszczający krem albo maskę, a następnie wsuń je w cienkie bawełniane rękawiczki. Efekt zobaczysz już po przebudzeniu!

Nocna pielęgnacja włosów i rzęs

Noc to czas, kiedy możemy pomóc również włosom – nałożony na czas spania olejek nawilży skórę głowy albo przesuszone końcówki, a ty nie będziesz musiała na ten rytuał przeznaczać dodatkowego czasu rano – brzmi jak bajka, prawda? Aby prawidłowo dbać o włosy w nocy i im nie szkodzić, pamiętaj, że jeśli są długie warto związać je w luźny koczek (by nie nie niszczyły się ocierając się o poduszkę), a poszewkę zamienić na satynową lub jedwabną (kosmyki przestaną się plątać). Trochę uwagi poświęć także rzęsom – nałóż na nie olejek rycynowy albo ulubioną odżywkę właśnie na czas snu – już po kilku tygodniach będą wyraźnie gęstsze i grubsze.

Regeneracja cery

Noc to czas który sprzyja również cerze – jest wtedy wolna od makijażu i najlepiej się regeneruje. Codziennie nakładaj dostosowany do typu skóry twojej twarzy krem na noc. Te kosmetyki mają skład dostosowany w sposób, który pozwala na jak najskuteczniejszą regenerację, nawilżenie i terapię dla cery. Dodatkowo sięgaj po olejki, które aplikowane na noc mają szansę głęboko nawilżyć i ukoić skórę. Możesz wypróbować także maseczki zaprojektowany, by pomagać cerze właśnie w nocy.

Sen to w końcu najlepszy sprzymierzeniec zdrowia i urody, warto więc wykorzystać go podwójnie :)

noc

1. John Masters Organics – olejek tamanu do twarzy

2. Bath&Body Works My favourite night balm – balsam do ust na noc

3. Organique – olej kokosowy do włosów

4. Apis – grejpfrutowa maska do rąk z mocznikiem