Obcięcie włosów – tak czy nie? Porady by Steph

obcięcie włosów fryzura włosy uroda

HAIR&MAKE-UP by STEPH

Obcięcie włosów to dylemat, z którym mierzy się większość moich klientek. „Nie mogę się zdecydować czy powinnam zapuszczać włosy czy je obciąć. Pomóż!!!”

Podcięcie kosmyków to DUŻA sprawa, zwłaszcza jeśli odrastają w ślimaczym tempie. Czasem jednak zmiana fryzury może być dobrym posunięciem, o ile jesteś na to gotowa. Jak więc upewnić się, że ktoś jest NAPRAWDĘ zdecydowany na obcięcie włosów i nie wróci z salonu fryzjerskiego z płaczem?
1. Nie rób nic pod wpływem chwili
Za każdym razem, kiedy moje klientki chcą zamienić długie włosy na krótkie odmawiam im, dopóki są tego w 100 procentach pewne. Ostatnią rzeczą jakiej chce jest to, że ktoś będzie żałował tego co zrobiłam z ich włosami. Daj sobie czas do namysłu. Nie pędź do salonu po zobaczeniu w filmie pięknej krótkowłosej aktorki (uwierzcie, takie sytuacje też się zdarzały). Nie rób też tego tylko dlatego, że wszystkie koleżanki to robią i w końcu – nie rób tego, jeśli myślisz, że będzie z nimi mniej roboty. Upewnij się, że krótka fryzura to coś, czego naprawdę chcesz.
 
2.  Pomyśl o krótkich fryzurach, które nosiłaś w przeszłości
Jeśli miałaś już kiedyś krótkie włosy – podobały ci się? Dlaczego tak/nie? Taka fryzura może wyglądać dobrze u kogoś ale jeśli w głębi czujesz, że sama nie będziesz się w niej dobrze czuć, niezależnie od tego jak będzie ładna, prawdopodobnie nie będzie to właściwa decyzja. Jednak jeśli miałaś już kiedyś krótkie włosy i ci się podobały albo zawsze chciałaś wypróbować taką fryzurę, obcięcie włosów będzie dobrym krokiem. Nigdy nie wiesz zanim nie spróbujesz!
 
3.  Rodzaj włosów
Z całą pewnością krótka fryzura na niektórych rodzajach włosów będzie lepiej układać się niż na innych. Jeśli twoje kosmyki bardzo się kręcą zdecyduj się na uczesanie z kręconymi włosami albo rozważ używanie prostownicy. Jeśli masz gęste włosy, upewnij się, że fryzjerka odpowiednio je wycieniuje. W przypadku cienkich włosów poproś o lżejsze cieniowanie, by kosmyki miały większą objętość.
 
4.  Jak bardzo jesteś przywiązana do swoich włosów?
Niektóre dziewczyny są bardzo przywiązane do swoich włosów, inne wcale. Jeśli uwielbiasz swoje długie kosmyki ale potrzebujesz zmiany, zanim je obetniesz pomyśl o innym rozwiązaniu. Zmień kolor, naucz się nowych metod stylizacji albo zetnij grzywkę. Jeśli jednak nie jesteś bardzo przywiązana do długości, obcięcie włosów będzie zabawną i ekscytującą zmianą.
 
5.  Wybierz fryzjera, któremu ufasz
Jeśli miałabym ściąć włosy na krótko, dokładnie wiedziałabym dokąd pójść. Kiedy jesteś zdecydowana na obcięcie włosów, szukanie nowego fryzjera nie jest właściwym rozwiązaniem. Udaj się do zaufanego salonu albo poproś znajomego, który się tym zajmie, by zaoszczędzić pieniądze. Krótkie fryzury muszą być wykonywane przez kogoś, kto wie co robi. Dobrze się zastanów i może nawet przeznacz większą kwotę na ścięcie, żeby nie żałować zmiany fryzury.
Owocnego obcinania!
Oryginalny post : hairandmakeupbysteph.com