Noworoczne postanowienia urodowe – pielęgnacja w Nowym Roku

postanowienia urodowe w nowym roku skuteczna pielęgnacja ciała przez cały rok

Nowy Rok to wspaniały okres – wtedy większość z nas decyduje się na zmiany w swoim życiu. Najważniejsze, by silna motywacja towarzyszyła nam przez kolejne miesiące roku, a nie tylko pierwsze jego dni :) Warto zrobić sobie listę realnych celów, które będziemy konsekwentnie i z uporem realizować. Wśród nich znajdźmy miejsce na postanowienia urodowe – to niezwykle ważne, by oprócz zdrowia zadbać też o wygląd i tym samym dobre samopoczucie!

Po pierwsze: sięgaj po korektor

Dobry korektor do twarzy to gwarancja szybkiej poprawy wyglądu skóry. Rozjaśni cienie pod oczami, rozświetli buzię i ukryje oznaki zmęczenia. Wybieraj formuły o lekkiej konsystencji, z żółtymi podtonami i przede wszystkim – ton jaśniejsze od twojej cery. Za pomocą palców lub pędzelka nałóż odpowiednią ilość produktu na obszar pod oczy i wokół nich. Delikatnie wklep korektor w skórę, a następnie utrwal nakładając warstwę pudru.

Po drugie: relaksuj się w kąpieli

Postanowienia urodowe to także okazja, by się rozpieszczać. Naukowcy udowodnili, że długie kąpiele nie tylko działają relaksująco, poprawiając nasze samopoczucie, ale także korzystnie wpływają na naszą urodę. Badania wykazały związek między stresem a skłonnościami do powstawania wyprysków czy zmarszczek. Do takiej rozluźniającej kąpieli dolej ulubiony olejek, mleczko lub sól i uwolnij myśli od wszelkich zmartwień i problemów :)

Postanowienia urodowe: dbaj o skórę

Może się wydawać, że stosowanie olejków do twarzy to swego rodzaju temat tabu, jednak taki specyfik doskonale nawilża i wygładza odwodnioną skórę. Szukaj produktów na bazie sezamu, migdałów albo oliwek, bo te będą najlepsze do odbudowy naturalnych lipidów suchej cery. Kiedy skóra jest bardzo napięta, aplikuj olejek po umyciu twarzy, przed nałożeniem kremu. Pamiętaj, że makijaż nie wytrzyma starcia z olejkiem, dlatego taki zabieg wykonuj na noc. Pielęgnacja twarzy to także całoroczne używanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Zbyt częsta ekspozycja na słońce to gwarancja przedwczesnego starzenia się skóry. Nawyk nakładania kremu z filtrem powinien towarzyszyć ci także podczas zimowych miesięcy!