Nawyki dla zdrowej skóry. Zacznij już dziś!

nawyki dla zdrowej skóry pielęgnacja uroda skóra ciało

Rozpieszczasz swoją skórę modnymi preparatami pielęgnacyjnymi, o składzie, z których dumny byłby nawet dermatolog. Są jednak niewielkie rzeczy, które są na tyle ważne, że mogą bardzo wiele zmienić w kwestii zdrowia i wyglądu skóry. Jakie nawyki dla zdrowej skóry powinnaś wprowadzić w życie już od dziś?

Nawyki dla zdrowej skóry: ochrona i pielęgnacja

Po pierwsze, sięgaj po preparaty chroniące przed promieniami słonecznymi przez cały rok. Nieważne, czy Twoja skóra jest bardzo jasna, czy ciemna – każda jest podatna na szkody, które wyrządza nam słońce. Nie przekonują cię ogólne argumenty? Pomyśl o przebarwieniach, przesuszeniu i zatkanych porach, to powinno wystarczyć. Po drugie – zacznij trzymać krem pod oczy w lodówce. Skutek? Mniejsze zaczerwienienie i opuchlizna (jeśli masz z nimi problem, warto sięgać po kremy z zawartością kofeiny). W wolne dni rezygnuj z makijażu, by cera mogła odpocząć – zminimalizujesz ryzyko powstawania niespodzianek, kiedy cera będzie miała szansę pooddychać.

Ciesz się zdrowiem i urodą: przyjrzyj się diecie i kosmetykom

O przeciwutleniaczach w kosmetykach mówi się bardzo wiele, ale by naprawdę działały, warto zadziałać i od zewnątrz i od wewnątrz. Nawyki dla zdrowej skóry mają sens wtedy, kiedy wprowadzamy je globalnie. Używaj kremów z zawartością witamin, a do diety wprowadź kolory – jedz granaty, owoce jagodowe i oliwę z oliwek. Ważne, by nie pomijać śniadań i komponować je w taki sposób, by nie brakowało w nich błonnika, białka i zdrowych tłuszczy (te ostatnie zapobiegają skokom glukozy we krwi w ciągu dnia, a dzięki temu unikasz trądziku, zmarszczek i wysypek). Kolejną bardzo ważną rzeczą, ściśle powiązaną z dietą i pielęgnacją jest aktywność fizyczna. Nie jesteś przekonana? Regularne ćwiczenia zadbają o jędrne ciało bardziej niż niejeden balsam, a i efektów możesz spodziewać się o wiele szybciej! Częsty ruch na świeżym powietrzu to także redukcja stresu, a przez to zmarszczek i zmian trądzikowych.

Zmieniaj swoje codzienne nawyki, warto! Twoja skóra odwdzięczy ci się pięknym i promiennym wyglądem :)