Naturalne sposoby na wybielanie zębów

canstockphoto33309006

Każdy marzy o tym, aby być posiadaczem pięknego, śnieżnobiałego uśmiechu. Niestety, codziennie picie herbaty, kawy, a nawet słodkich napojów, palenie papierosów i spożywanie nieodpowiednich posiłków odbijają się na naszym uzębieniu. Czasem nawet bardzo dobra i dbała pielęgnacja o zęby nie jest w stanie zapewnić im białego koloru.
W celu uzyskania odpowiedniego koloru, można udać się na zabieg wybielający do stomatologa, nie zawsze jednak mamy na to czas i wystarczające fundusze. Istnieją metody, dzięki którym wybielimy zęby domowymi metodami.

Pasta wybielająca. Czy jest skuteczna?

Jedną z najbardziej popularnych metod, stosowaną w domu w celu wybielenia zębów jest specjalna pasta wybielająca. Tego typu produkt kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Najskuteczniejsze pasty można zakupić w aptece, gdzie otrzymamy również poradę farmaceuty w tej kwestii. Warto obalić także mity na temat past wybielających. Dotąd uważano, że są to pasty, które można stosować wyłącznie naprzemiennie ze zwykłą pastą. Obecnie na rynku dostępne są pasty wybielające, które można stosować w codziennej pielęgnacji zębów, są one także odpowiednie dla bardzo wrażliwych zębów.

Paski wybielające sposobem na śnieżnobiały uśmiech?

Inną metodą możliwą do zastosowania w domu są paski wybielające. Są one przezroczyste, praktycznie niewidoczne. Każdy z pasków nasączony jest wybielającym żelem. Po przyklejeniu do zębów żel działa wybielająco. Ich stosowanie wymaga wykonywania dwóch zabiegów, rano i wieczorem przez okres około tygodnia. Paski powinny być pozostawione na zębach po przyklejeniu na około pół godziny.

Powrót do tradycji. Soda oczyszczona oraz sól

Nieco starszymi metodami jednak wciąż wykorzystywanymi w praktyce jest wybielanie sodą oczyszczoną oraz wybielanie solą. W przypadku sody oczyszczonej metoda ta polega na płukaniu jamy ustnej roztworem wody i sody. Metoda ta jest co prawda skuteczna, jednak nie nadaje się dla zębów wrażliwych. Ponadto trzeba pamiętać, że zbyt wysokie stężenie sody w płynie może wpłynąć także na uszkodzenie szkliwa.

Wspomniane wybielanie solą jest natomiast mitem powtarzanym od dawna. Sól w żadnym wypadku nie działa wybielająco, a dodatkowo może wpływać na podrażnienie dziąseł i uszkodzenie szkliwa.

Przed podjęciem samodzielnego wybielania zębów w domu warto rozważyć wszystkie za i przeciw aby nie zaszkodzić sobie i swojemu uśmiechowi.