Najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy osób z tłustą cerą

złuszczanie cery pielęgnacja nawilżanie złuszczanie skóra cera twarz uroda

Jeśli często zdarza Ci się przecierać twarz chusteczkami, na zdjęciach na twoim nosie i czole pojawiają się świecące plamy i nie rozstajesz się z pudrem do twarzy – twoim problemem jest tłusta cera. To zjawisko bardzo powszechne i dotyczy osób w każdym wieku. Ten typ skóry wymaga szczególnej troski. Jakie są najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy osób z tłustą cerą?

Używasz toniku do twarzy

Tonik to produkt, który kusi osoby o tłustej cerze, ale w rzeczywistości może pogorszyć problem. Kosmetyki te bowiem wysuszają skórę, a ta odwdzięcza się produkcją dodatkowej ilości sebum. Nasza skóra musi być nawilżona, dlatego zamiast toniku spróbuj zastosować preparat z wyciągiem z oczaru wirginijskiego. Naukowcy nie wiedzą dokładnie w jaki sposób tak się dzieje, że produkt ten nie wysusza skóry tak jak kosmetyki na bazie alkoholu. Możesz też użyć preparatów z aloesem i nawilżającą gliceryną, które nie wysuszą skóry lecz przyniosą jej ulgę.

Zbyt duża warstwa makijażu

Najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy osób z tłustą cerą to także te związane z nakładaniem makijażu. Chcemy zatuszować nadmiar sebum, ale w rezultacie szkodzimy naszej skórze. Gruba warstwa fluidu i pudrów, której dodatkowo nie zmywamy po całym dniu noszenia, zatyka pory i powoduje niedoskonałości cery. Kupując kosmetyki wybierajmy te bez dodatku olejów, a z zawartością niacyny – pochodnej witaminy B, która wykazuje właściwości absorbowania sebum.

Najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy osób z tłustą cerą – nadmierne mycie twarzy

Przemywanie twarzy zapewnia efekt oczyszczenia, odświeżenia – nie zamieniaj tego jednak w obsesję. Skóra potrzebuje naturalnych olejów, a pozbywanie się ich skutkuje między innymi zatkanymi porami. Dermatolodzy rekomendują przemywanie twarzy dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Jeśli w ciągu dnia bardzo się pocisz, możesz zwiększyć częstotliwość do trzech razy. W przypadku, kiedy twój produkt do oczyszczania buzi nie redukuje nadmiaru olejów, możesz wypróbować produkty z kwasem salicylowym lub glikolowym.

Wyżej wymienione czynności to najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy osób z tłustą cerą. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom uciążliwy problem nie będzie dłużej doskwierał posiadaczkom tego typu skóry. Powodzenia! :)