Na ratunek zniszczonym włosom – porady by Steph

na ratunek zniszczonym włosom włosy kosmyki zniszczone włosy fryzura uroda

HAIR&MAKE-UP by STEPH

Napisałam już kilka postów na temat tego, jak dbać o włosy by zapobiec ich zniszczeniu, ale co zrobić, jeśli kosmyki są już uszkodzone? Czasem po prostu mamy pecha ze złym fryzjerem, lokówką albo spalonymi kosmykami. Poniżej znajdziecie listę porad na ratunek zniszczonym włosom.

1.  Zainwestuj w dobre produkty.

Na rynku kosmetycznym znajdziemy produkty chroniące włosy przed zniszczeniem i takie, które mają pomóc w odzyskaniu dobrej kondycji fryzury. Oto 3 z moich ulubionych (sposób użycia poszczególnych kosmetyków może różnić się w zależności od wybranego przez was produktu, powinnyście więc dla pewności sprawdzić zalecenia producenta) :

Maska nawilżająca
Maski do włosów są bardzo pomocne, bo przenikają do mieszków włosa i uzdrawiają je od wewnątrz. Maska wzmocni włosy i je nawilży. Nakładaj ją po użyciu szamponu, pozostaw na 5-15 minut na włosach a następnie spłucz. Możesz jej używać codziennie lub co tydzień.
Odżywka bez spłukiwania
Odżywki bez spłukiwania także są nieodłącznym elementem poprawy kondycji kosmyków. Zniszczone włosy łatwo się łamią, szczególnie podczas stylizacji. Odżywkę nakładaj przed suszeniem by zapobiec plątaniu włosów, zmniejszyć łamliwość, dodać miękkości i zminimalizować napięcie włosów.
Olejek arganowy   
Jeśli nie zaczęłaś jeszcze stosować olejku arganowego do włosów, to właściwy moment. Ten produkt działa cuda – to więcej niż serum, jest pełny wzmacniających protein i witamin zwiększających blask. Odżywi twoje włosy. Nakładaj na wilgotne lub suche włosy.

2.  Bądź delikatna dla włosów.

Jak już wspomniałam, zniszczone włosy są bardzo delikatne. Unikaj ich ciągnięcia kiedy nakładasz szampon lub odżywkę. Ostrożnie szczotkuj i susz kosmyki. Postaraj się, by były starannie uczesane i miękkie w ciągu dnia. Delikatne obchodzenie się z włosami przyniesie niezwykłe korzyści.

3.  Na ratunek zniszczonym włosom: regenerująca kuracja.

Jeśli mimo stosowania różnych produktów czujesz, że nie spełniają one swojej roli, poproś o zastosowanie kuracji podczas następnej wizyty u fryzjera. Dwie najbardziej znane kuracje na zniszczone włosy to kuracja proteinowa i głęboko odżywiająca. Obie są niezbędne do przywrócenia włosom dobrej kondycji. Poproś fryzjerkę o polecenie właściwego dla ciebie zabiegu

4.  Podetnij włosy.

Niektóre włosy są tak zniszczone, że nie da się ich naprawić kosmetykami. Najlepszym wyjściem będzie więc obcięcie kosmyków. Pozostawienie martwych, złamanych końców tylko zwiększy dalsze rozdwajanie i łamliwość końcówek, nie wspominając o tym, jak źle będzie wyglądać cała twoja fryzura. Nawet niewielkie podcięcie włosów pomoże w poprawieniu ich kondycji.


4.  Zostaw włosy w spokoju

Najlepszym sposobem na zniszczone włosy, o którym sama się przekonałam, jest zostawienie ich w spokoju. Zminimalizuj częstotliwość stylizacji i stosowania produktów z użyciem ciepła. Eksperymentuj z naturalną fryzurą, noś spinki, czapki, pleć warkocze, rób wszystko co możesz, by pozwolić włosom odpocząć i odpowiednio się zregenerować.

Oryginalny post : hairandmakeupbysteph.com