Na co pomaga zielona herbata? O herbatach i skórze

na co pomaga zielona herbata skóra uroda pielęgnacja skóry zielona herbata rooibos yerba mate trądzik antyoksydanty

O tym, na co pomaga zielona herbata pisaliśmy już jakiś czas temu. Dzisiaj jednak chcemy skupić się na działaniu tego napoju na skórę, bowiem nie tylko ta herbata posiada magiczne właściwości dla cery i urody! Każda herbata bogata jest w polifenole (molekuły o działaniu antyoksydacyjnym), które pomagają nawilżyć skórę, cofnąć negatywne skutki działania promieni słonecznych i zmniejszyć stany zapalne i zaczerwienienia. Picie tego napoju przynosi zatem wiele urodowych korzyści, oprócz tego, dzięki obecności na rynku kosmetyków z ekstraktem z różnych gatunków herbat, możemy zadbać o skórę także od zewnątrz. Przedstawiamy Wam listę pysznych i zdrowych herbat, które można zarówno pić, jak i znaleźć w postaci dodatków do produktów dla skóry.

Na co pomaga zielona herbata? Kompleksowa ochrona skóry

Zbyt duża ekspozycja na słońce może skutkować przedwczesnym starzeniem skóry. Badania potwierdziły, że regularne picie zielonej herbaty zmniejsza szansę zachorowania na raka skóry (oczywiście nie zwalnia nas to z obowiązku całorocznego używania kremu z filtrem). Dodatkowo, antyoksydanty zawarte w tej substancji zmniejszają zaczerwienienia i chronią przed poparzeniami słonecznymi. Generalnie: na co pomaga zielona herbata? Wolne rodniki powstałe w organizmie w skutek nadmiernej ekspozycji na słońce uszkadzają zdrowe komórki skóry. Natomiast polifenole zawarte w zielonej herbacie posiadają właściwości naprawcze, dzięki czemu odbudowują DNA i eliminują mutacje komórek spowodowane wolnymi rodnikami.

Yerba Maté i Rooibos – egzotyczne cuda dla skóry

Pragniesz mieć zawsze młodo wyglądającą skórę? Powinnaś zatem popijać yerbę! Jest ona bogata w antyoksydanty, które pomagają naprawiać uszkodzenia skóry. Yerba mate to napój powstały z liści rosnących w Centralnej i Południowej Ameryce, zawierający w sobie także wysoką dawkę kofeiny. Co więcej, yerba posiada także właściwości redukujące stres, problemy z apetytem czy poprawiające układ odpornościowy. To także cenna dawka witamin i minerałów!

Z kolei czerwona herbata, czyli rooibos, pochodzi z Południowej Afryki i jest bezkofeinowa. Bez problemu mogą ją pić kobiety w ciąży, które chcą zmniejszyć przyjmowanie kofeiny. Herbata ta także posiada właściwości przeciwzapalne skóry, a flawonoidy w niej zawarte również działają jak przeciwutleniacze, dlatego polecamy picie tego trunku osobom walczącym z problemami skórnymi jak trądzik czy wysypka.