Mydło marsylskie: dlaczego jest wyjątkowe?

mydło marsylskie czy warto stosować mysło marsylskie co to jest mydło marsylskie

Mydło marsylskie to oryginalne, delikatne połączenie olejów roślinnych, sody i wody morskiej.  Wytworzenie takiego mydła zajmuje zazwyczaj 2 tygodnie –  mikstura najpierw jest podgrzewana i ciągle mieszana przez kilka dni,  następnie przelana do pojemników, a po zastygnięciu krojona na kostki.  Mydło marsylskie ma długą historię istnienia i cieszy się popularnością na całym świecie. A jakie jest jego zastosowanie?

Mydło marsylskie – naturalne i efektywne

Mydło marsylskie oryginalnie jest białe lub zielone. To pierwsze wytwarzane jest z oleju palmowego, a drugie z dodatkiem co najmniej 50% oliwy z oliwek. Obie wersje są wyjątkowe i mają właściwości mocno nawilżające i pielęgnacyjne skórę. Mydło to jest polecane przez dermatologów na całym świecie na problemy z suchą skórą i inne skórne dolegliwości. Jego niesamowita czysta forma i zdolności nawilżające sprawiają, że jest idealnym wyborem dla osób z wrażliwą skórą. Co więcej, cała kostka albo kawałek mydła umieszczony na końcu łóżka skutecznie złagodzi skurcze i reumatyzm.

Mydło marsylskie jest całkowicie biodegradowalne, wymaga niewielkiego opakowania a jego produkcja jest w pełni przyjazna środowisku. Oryginalne produkty są stemplowane ze swoją wagą w gramach – kontynuowana praktyka sprzed lat, która pozwalała gospodyniom domowym porównywać ceny i planować wydatki. Dodatkowo, badania i kontrole jakości tego kosmetyku wykonywane są w specjalnych laboratoriach, nie jest on testowany na zwierzętach, wręcz przeciwnie – poleca się go do ich mycia. Jest też ekonomicznym wyborem – ma trwałość prawie dwukrotnie większą od zwykłego mydła, co czyni go efektywnym.

Zastosowanie w codziennym życiu

Oprócz korzystnych właściwości dla skóry, mydło marsylskie posiada także atrybuty, które można wykorzystać w codziennych czynnościach:

  • jako środek do usuwania plam – potarcie plamy lekko zmiękczonym mydłem przed praniem ubrania łatwiej ją usuwa, niż syntetyczne detergenty (jest idealne na przykład do czyszczenia kołnierzy koszul
  • zapobieganie molom – umieszczenie plasterka mydła w szafie odstraszy mole
  • pierwsza pomoc – mydło marsylskie może być używane do oczyszczania drobnych ran i otarć
  • jako pasta do zębów – mydło to bardzo dobrze działa na dziąsła i pozostawia zęby czyste i białe

Mydło marsylskie to produkt, który ma wiele zalet. Największą jest jego naturalny skład, dzięki czemu szczególnie polecany jest osobom z problemami skórnymi. Przydaje się także w innych, codziennych sytuacjach, a przy tym jest bardzo wydajne. A wy jakie macie doświadczenia z tym kosmetykiem?