Mycie twarzy pod prysznicem? Nie warto!

pierwsze zmarszczki pielęgnacja cery krem przeciwzmarszczkowy

Jak często zdarza Ci się myć twarz podczas brania prysznica? Powodami, dla których to robimy jest przede wszystkim oszczędność czasu i to, że wydaje nam się, że nie ma w tym absolutnie nic złego. Dzisiaj przyglądamy się temu zwyczajowi z bliska i demaskujemy wszystkie błędy. Poczytaj, dlaczego nie warto myć twarzy pod prysznicem.

Mycie twarzy pod prysznicem: mydło i woda

Jeśli zmywasz twarz pod prysznicem za pomocą mydła lub żelu do ciała, przestań już dziś! Jasne, że tak jest łatwiej – w końcu te kosmetyki mamy pod ręką podczas kąpieli i na pierwszy rzut oka nie mogą nam przecież szkodzić. Niestety, są dla skóry zupełnie niekorzystne! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dla delikatniej skóry twarzy są zbyt agresywne. A przez to zaburzają pH, powodując wypryski i ekstremalne przeuszenie. Wybór preparatu oczyszczającego ma więc znaczenie – powinien od być dokładnie dopasowany do potrzeb cery, dlatego że ma z nią kontakt w momencie, kiedy jest zupełnie bezbronna. Jeśli Twoja cera jest wrażliwa wybierz taki, który na etykiecie ma glicerynę, ceramidy lub kwas hialuronowy. Jeżeli Twoa cera jest trądzikowa – kwas glikolowy lub salicylowy.

Dlaczego warto dbać o oczyszczanie cery?

Jasne, rozumiemy, że po całym dniu jesteś wykończona, jednak oczyszczanie twarzy jest jak mycie zębów a pomijanie go może mieć równie przykre konsekwencje. Regeneracja podczas snu nie będzie przebiegać prawidłowo, jeśli nie uwolnisz swojej skóry od całodziennych zanieczyszczeń. Jak często powinnaś dokładnie oczyszczać twarz? Wystarczy dwa razy dziennie. I niech nie kuszą Cię jednorazowe chusteczki do demakijażu – zamiast dokładnie zmywać wszystkie produkty i konsekwencje przebywania w różnych warunkach środowiskowych, jedynie rozmazuje je po powierzchni skóry i nie usuwa ich w całości. Zmywanie cery to maksymalnie trzy minuty spędzone przy umywalce. I uwierz nam – o wiele łatwiej zrobić to tam, przed lustrem – a na koniec zafundować cerze zamykanie porów, spryskując ją chłodną wodą – niż spędzać ten czas pod prysznicem, pozwalając na to, by po twarzy spływały również resztki kosmetyków do włosów, które – paradoksalnie – mogą zapychać ujście skórnych gruczołów i powodować wykwity!