Multimasking – pielęgnacja różnych typów cery w jednym

multimasking maseczka pielęgnacja cera uroda

Multimasking to gorący trend w pielęgnacji cery ostatnich miesięcy. Został rozpowszechniony w Stanach Zjednoczonych, gdzie zapoczątkowano ideę sprzedaży kilku maseczek dedykowanych roznym problemom skórnym i rodzajom skory w jednym opakowaniu. Na czym to polega?

Trend, który pokochały kobiety na całym świecie

Multimasking stał się w ostatnich miesiącach tak powszechny, że nawet popularne portale społecznościowe pełne są zdjęć kobiet zachwyconych działaniem nowego trendu i prezentującym jego dzialanie. To przecież żaden sekret – jedna maseczka nigdy nie wystarcza :) Szczególnie, kiedy wiadomo, że różne partie twarzy cechują się odmiennymi typami cery czy potrzebami. Multimasking jest odpowiedzią na to zjawisko – oferuje bowiem kompleksową pielęgnację cery za jednym razem – czyli dokładnie to, co możemy uzyskać podczas wizyty u kosmetyczki! Cierpisz z powodu wyprysków w okolicy nosa? Węgiel lub glinka przyjdą z pomocą. Masz problem z podpuchniętymi oczami? Wypróbuj kosmetyk pod oczy. Sucha skóra? Zaaplikuj na to miejsce nawilżający krem… Jednak teraz, dzięki dogłębnej pielęgnacji jaką zapewnia multimasking, możesz w tym samym czasie zająć się mieszaną cerą i pozbyć się np. niechcianych wyprysków. No i oczywiście masz dobry powód, by kupić kilka maseczek jednocześnie ;)

Multimasking – know-how

Każda część naszej twarzy cechuje się odmiennymi potrzebami. Aby pielęgnacja była naprawdę skuteczna, należy zadbać o nie wszystkie. Dlatego warto wiedzieć, jak w walce o idealną skórę twarzy wykorzystać popularny multimasking.

Przy cerze normalnej najlepiej sprawdzi się rozjaśniająca maska, którą należy nakładać na policzki lub podbródek. Osoby o tym typie skóry mają szeroki wybór kosmetyków – dla efektu złuszczającego użyj maski z glinką, a w miejscach, gdzie chcesz walczyć z oznakami starzenia, stosuj maseczki ze złuszczającymi kwasami i rozjaśniającymi witaminami. Osoby o suchej skórze mogą skorzystać z nawilżającej maseczki. Należy ją aplikować na czoło lub policzki kiedy skóra potrzebuje nawilżenia nałóż na nią maskę na bazie oleju. Takie gęste formuły nawadniają skórę bez zapychania porów. Nadmiar produktu możesz zetrzeć ręcznikiem bez konieczności jego spłukiwania