Minerały w kosmetykach. Przebój dla zdrowej skóry

eyeliner idealne kreski kocie oko

Minerały w kosmetykach wdarły się na urodowe salony przebojem już kilka lat temu. Część z nas jest ich zwolenniczkami, część wydaje się nie być przekonana. Nawet jeśli należysz do drugiej grupy, powinnaś wypróbować minerały. Najciekawszą cechą mineralnych kosmetyków jest ich wszechstronność – na półkach występują w przeróżnych formach – od sypkich pudrów i cieni po płynne podkłady. Makijaż mineralny to doskonały zastępnik klasycznych produktów do upiększania cery oraz podkreślania oczu i ust. Wiele z tych produktów jest całkowicie naturalnych, z założenia pozbawione są one szkodliwych składników i są przyjazne środowisku.  Co warto przetestować?

MINERALNE KOREKTORY: krycie na 5

Te z nas, które borykają się z problemem niedoskonałości oraz zaczerwienienia powinny sięgnąć po mineralne korektory. Dostępne są one nie tylko w wielu odcieniach zbliżonych do koloru cery, ale także w odcieniach funkcyjnych, dedykowanych konkretnym skórnym problemom: zielonym, fioletowym, czy żółtym.

Podkłady, bronzery i rozświetlacze: wyrównaj i modeluj

Niewątpliwym plusem tych kosmetyków jest fakt, że oprócz wysokiej zawartości przyjaznych dla skóry składników, dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Możesz wybierać spośród sypkich, płynnych i o konsystencji piankowego musu. Szczególnie popularne są te o konsystencji szybkiego pudru – najłatwiej je zaaplikować i można bez trudu regulować efekt, jaki chcesz osiągnąć.

Minerały w kolorze: profesjonalny i zdrowy dla skóry make up

Jeśli mineralne cienie do oczu kojarzą ci się z płaskim, matowym wykończeniem, jesteś w błędzie! Wiele z nich zawiera również mikę, która po zmieleniu odpowiedzialna jest za blask i rozświetlenie. Jeżeli lubisz delikatny makijaż ust, wypróbuj mineralne pomadki – ze względu na to, że pozbawione są szkodliwych składników, możesz mieć potrzebę częstej aplikacji, ale szeroki wachlarz kolorów rekompensuje to w pełni. Na uwagę zasługują także mineralne róże, które mogą zapewniać zarówno widoczny, wyrazisty efekt, jak i dyskretnie sprawić, że makijaż będzie wielowymiarowy.

Pamiętaj, że przy wyborze minerałów dla siebie powinnaś uważnie czytać etykiety! Warto je wypróbować :)