Matowa cera, kilka kroków dla pożądanego efektu

matowa cera sposoby na matową cerę kosmetyki matujące cerę
Jeśli twoja cera spędza ci sen z powiek z powodu przetłuszczania i masz problem z trwałością makijażu, nic straconego! To prawda, że taka cera jest odrobinę bardziej problematyczna jeśli chodzi o make up i trudno sprawić, by nienaruszony i matowy trzymał się na niej cały dzień lub wieczór, ale i na to są sposoby!

Bazuj na bazie!

Jeśli zależy ci na matowej cerze, wypróbuj bazy, które właśnie mat mają za zadanie. Możesz nałożyć taki kosmetyk tylko na obszary, w których problem jest najbardziej uciążliwy – np. strefę T. Przed nałożeniem bazy umyj twarz, a po aplikacji odczekaj chwilę, aż stopi się z cerą. Jeśli twoim problemem są także przetłuszczające się powieki i makijaż w tym obszarze bardzo szybko znika, spraw sobie silikonową bazę pod cienie.

Unikaj warstw!

Często wydaje nam się, że nic nie zapewnia tak matowego i świeżego efektu jak solidna, gruba warstwa pudru… Niestety efekt takich zabiegów jest dokładnie odwrotny do zamierzonego – nadmiar kosmetyku pobudza pory do produkcji większej ilości sebum i cera błyszczy się jeszcze bardziej. Używaj więc pudru tylko na te obszary, które naprawdę błyszczą, a i tu zachowaj umiar. Sięgnij po delikatne transparentne pudry bez składników komedogennych.

Matowa cera – wspomaganie!

Nawet jeśli używasz kosmetyków zapobiegających błyszczeniu, warto zabezpieczyć się na wypadek, gdyby w połowie dnia cera się zbuntowała – będziesz czuła się pewniej i szybko poradzisz sobie z problemem. Warto nosić ze sobą matujące bibułki, które po przyłożeniu do skóry absorbują nadmiar sebum. Aby nie zniszczyć makijażu, wystarczy delikatnie przyłożyć i przytrzymać bibułkę – nie ma konieczności tarcia.

Działaj sposobem!

Raz lub dwa razy w tygodniu nałóż na twarz matującą maseczkę, szczególnie pomocne mogą być te z zawartością glinki, poczytasz o nich tutaj. Zamień ciężkie nawilżające kremy na te do cery tłustej, o lżejszej konsystencji, a ograniczysz produkcję sebum i makijaż będzie dłużej nieskazitelny, a buzia matowa.

puderki
1. Inglot AMC – sypkie pudry matujące

2. The Body Shop Facial Blotting Tissues – bibułki matujące

3. Marion – bibułki matujące

4. Rimmel Stay Matte – prasowany puder matujący