Masło shea: nawilżanie z Afryki

masło shea nawilżenie skóry mjak stosować masło shea

O zaletach masła shea można by pisać bardzo wiele. Jest składnikiem balsamów i maseł do ciała, można znaleźć je w preparatach myjących, kremach, a nawet odżywkach i szamponach do włosów. Jakie są najważniejsze? Przede wszystkim wyróżniająca je ilość składników nawilżających – jest bardzo bogate w kwasy tłuszczowe (nasycone i nienasycone), takie jak kwas palmitynowy, stearynowy, oleinowy i linolowy. To kluczowe składniki, dzięki którym masło shea jest tak wyjątkowo skuteczne w nawilżaniu i natłuszczaniu skóry. Do tego właściwości odmładzające idealne dla skóry przesuszonej i skłonnej do zmarszczek, a na tym lista korzyści się nie kończy…

Masło shea i jego cudowne działanie

Do unikalnych właściwości tego dzikiego masła pochodzącego z ziaren afrykańskiego drzewa – masłosza – trzeba również zaliczyć naturalną ochronę przed promieniowaniem UV, a to wszystko dzięki fitosterolom i witaminie A. Dodatkowo masło shea jest również przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Co to oznacza w praktyce? Preparaty na jego bazie zalecane są w leczeniu wyprysku, trądziku, swędzeniu skóry i jej łuszczeniu. Co ciekawe idealnie łagodzi też świąd po ukąszeniach owadów i nadaje się do pielęgnacji wyjątkowo wysuszonych obszarów o delikatnej strukturze naskórka jak łokcie i kolana. Nie można zawężać jego działania do walki z konkretnymi problemami, jest też doskonałe w profilaktyce przesuszeń, ponieważ pomaga utrzymać naturalny poziom wilgoci skóry i zapobiega jej utracie, a natłuszczając pomaga wyrównać pigmentację skóry. Poprawiając łączność warstwy lipidowej naskórka działa antycellulitowo, warto więc wykorzystać masło shea jako bazę do wyszczuplającego i ujędrniającego masażu. Ta regeneracje jest również skuteczna w walce z rozstępami!

Shea na włosy!

Dzięki swojemu składowi masło shea może zrobić bardzo wiele dla twoich włosów! Składniki natłuszczające i ochronne pomagają wygładzić srtukturę włosa. Jak to możliwe? Mikroszczeliny na powierzchni włosa zostają zamknięte, a więc zmniejsza się ich porowatość, a fryzura od razu wygląda zdrowiej. Stosowane jako odżywka przyspiesza regenerację włosów. Można je też stosować jako środek zabezpieczający końcówki, co jest szczególnie ważne przy długich włosach. Jeśli chcesz skutecznie zabezpieczyć końce włosów przed uszkodzeniami mechanicznymi (tarcie o materiał), przesuszeniami z powodu działania promieni słonecznych, mrozu, czy chlorowanej wody zabezpiecz je po myciu preparatem, który zawiera w sobie właśnie masło shea.

Jeśli twoje ciało potrzebuje nawilżenia i wielowymiarowego regeneracyjnego efektu, powinnaś koniecznie wypróbować masło shea! :)