Masło do ciała czy tradycyjny balsam – co wybrać?

masło do ciała_co jest lepsze_masło_do_ciała_czy_balsam_nawilżanie_ciała

Wybór kosmetyków do pielęgnacji ciała jest ogromny, a sklepowe półki uginają się pod ciężarem kolorowych opakowań balsamów i maseł do ciała o przeróżnych kolorach, właściwościach i zapachach. Możemy je dopasowywać choćby do nastroju. Ale ważniejsze jest, by zgrać kosmetyk z potrzebami skóry. Dziś odpowiadamy na fundamentalne pytanie – co warto wybrać – masło do ciała czy tradycyjny lekki balsam.

Masło do ciała kontra balsam: kiedy cięższe znaczy lepsze?

Masło to najlepszy wybór przede wszystkim dla tych z nas, które na co dzień borykają się z suchą i łuszczącą się skórą. O wiele skuteczniej natłuszcza, a efektywność zawdzięcza przede wszystkim bogatszej konsystencji. Masło do ciała możemy porównać do pomadki ochronnej: dzięki treściwej formie tworzy na skórze ochronny film, który działa na nią korzystnie jeszcze przez wiele godzin po nałożeniu. Dodatkowo, taki kosmetyk nierzadko ma w składzie o wiele więcej substancji odżywczych niż tradycyjne balsamy, przez co efekt łagodzący i odżywczy można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu. Do zastosowania maseł przekonuje przede wszystkim silne działanie uelastyczniające, łagodzące i zapobiegające przesuszeniom. No i te genialne zapachy :)

Lekka konsystencja nie zawsze jest gorsza!

Czy masło do ciała zawsze jest lepsze od balsamu? Niekoniecznie! Zależy to przede wszystkim od naszych preferencji, systematyczności, a także… pory roku. Do tego dołącza jeszcze kwestia wydajności – esencjonalne masła są zdecydowanie mniej ekonomiczne niż lekkie balsamy o nieco płynnej konsystencji. Ponadto te drugie wchłaniają się szybciej, więc jeśli nawilżasz skórę ciała w pośpiechu mogą sprawdzić się nieco lepiej. Po balsamy warto także sięgać w ciepłe letnie dni. Gęste masła będą roztapiać się na powierzchni skóry pod wpływem słońca, co może być nieprzyjemne – zwłaszcza, kiedy poczujemy na ciele tłustą klejącą warstwę.

Rozwiązanie? Dostosuj pielęgnację ciała do Twojego rytmu i pory roku – kiedy Twoja skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia, warto sięgnąć po masło. Jeśli cenisz sobie lekkość – balsam także będzie dobrym wyborem, wszystko zależy od Ciebie!