Maseczki: przygotuj się na karnawał

wielkie wyjście jak się przygotować pielęgnacja ciała przed przyjęciem

Okres świąteczno-noworoczny obfituje w fantastyczne okazje do zabawy z bliskimi. Większość z nas chce wtedy dbać o wygląd bardziej niż zwykle – by podczas imprez i  spotkań wyglądać nieskazitelnie. 20 grudnia to dobry moment, by zadbać o cerę, by nie buntowała się wtedy, kiedy tego nie chcemy. Co teraz? Maseczki w dłoń i działamy! Jakie maseczki? Poczytajcie :)

Maseczki na kłopote – dlaczego warto?

Rozróżniamy wiele form masek kosmetycznych, jednak bez względu na ich konsystencję, najczęściej głównym ich zadaniem jest dostarczenie składników odżywczych i regenerujących oraz wytworzenie okluzji. Okluzja to proces, w którym tworzy się warstwa nie przepuszczająca wody z warstwy rogowej skóry. Dzięki temu zmniejsza się transepidermalna utrata tej cieczy, co poprawia nawilżenie cery. Dodatkową funkcją okluzji, oprócz zapewnienia nawilżenia, jest poprawa ukrwienia i tym samym lepsza wchłanialność substancji aktywnych. Należy jednak pamiętać, że długotrwała okluzja skutkuje nadmiernym wysuszeniem, bo do skóry dociera sygnał, że nawodnienie jest na odpowiednim poziomie, co w rezultacie prowadzi to tego, że tkanka nie nadąża z regeneracją. Maseczki do twarzy stosowane w domu są zazwyczaj kosmetykami, które aplikujemy na okres około 15-20 minut, dlatego zabieg ten nie powoduje problemów ze skórą.

Co mamy do wyboru? :)

Maseczki do twarzy możemy podzielić na kilka kategorii. Oprócz tej najbardziej oczywistej, czyli tych profesjonalnych, wykonywanych w gabinetach kosmetycznych i w domu, maski dzielimy też na przykład na twardniejące (zastygające) i miękkie. Produkty te rozróżniamy także na podstawie ich działania: nawilżające – które zmiękczają skórę i poprawiają jej nawodnienie, rozmiękczające (rozgrzewające) – które  mają działanie lecznicze, antyseptyczne i przeznaczone są do cery zniszczonej, zmęczonej, tłustej i zanieczyszczonej, oczyszczające – które usuwają zrogowaciały naskórek i zanieczyszczenia, nadają skórze zdrowy wygląd, rozświetlają, regulują pracę gruczołów łojowych i zwężają pory, ściągające – odświeżają cerę, zamykają pory po zabiegach oczyszczających skórę, a także likwidują nadmiar sebum, tonizujące – zwiększają jędrność i elastyczność skóry, liftingujące – szczególnie polecane posiadaczkom cery dojrzałej, maski te poprawiają owal twarzy i wygładzają zmarszczki, odżywcze – dedykowane posiadaczkom cery suchej i zniszczonej, a także dojrzałej. Nawilżają i dostarczają skórze składników odżywczych.

Jaką wybierasz dla siebie? :)