Domowa maseczka z awokado

canstockphoto26690577

Awokado – niedoceniony owoc

W ciągu kilku ostatnich lat, awokado mocno zyskało na swej wartości. Zaczęto doceniać nie tylko jego walory smakowe, ale także właściwości odżywcze. Co ciekawe, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że awokado jest jednym z mocniejszych afrodyzjaków na całym świecie.
Owoc ten posiada szczególne właściwości, zawartość zdrowych tłuszczy sprawia, że jest on doskonałym pokarmem dla osób z problemami związanymi z chorobą serca. Ponadto miąższ awokado przesycony jest bogactwem minerałów takich jak potas, magnez, kwas foliowy i witamin z grupy B, C i E.

Przygotowanie maseczki krok po kroku

Awokado doskonale nadaje się do przygotowania domowych maseczek lub kremów. Warto jednak wiedzieć, że najwięcej właściwości mają dojrzałe owoce. Jak sprawdzić, czy kupujemy właściwy owoc? Wystarczy wziąć do ręki owoc i delikatnie go nacisnąć, jeżeli jest miękki, to oznacza, że będzie dojrzały.

Wśród naturalnych kosmetyków wykonanych z awokado, najpopularniejsze są maseczki. Wykonanie takiej maseczki jest niezwykle łatwe. Potrzebujemy do tego jednego awokado, łyżeczki miodu oraz około dwóch łyżeczek soku z cytryny, najlepiej, jeżeli jest świeżo wyciśnięty.

Przygotowanie rozpoczynamy od rozkrojenia owocu na pół. Następnie małą łyżeczką lub widelcem wydrążamy miąższ i przekładamy do małej miseczki, ugniatamy. Następnie do otrzymanej „papki” dodajemy miód oraz sok z cytryny i mieszamy aż do uzyskania jednolitej masy. Całość nakładamy na suchą skórę, na około 15-20 minut. Po tym czasie zmywamy maseczkę ciepłą wodą.

Wspaniałe rezultaty stosowania maseczki z awokado

Dzięki takiej maseczce nasza skóra stanie się doskonale odżywiona, gładka i promienista. Maseczka doskonale sprawdza się, zwłaszcza przed większymi wyjściami.  W sezonie, kiedy owoce awokado są bardzo tanie, maseczkę można wykonywać 2 razy w tygodniu, wówczas do jej wykonania możemy użyć połówki awokado. Ważne jest jednak, aby sprawdzić czy nie jesteśmy uczelni na awokado, takie przypadki występują rzadko, jednak lepiej wiedzieć czego możemy się spodziewać.