Manicure: pomaluj paznokcie jak profesjonalistka!

manicure w domu profesjonalny manicure jak malowac paznokcie

Malowanie paznokci w profesjonalnym stylu dla dużej części z nas to wciąż niełatwa sprawa. Często walczymy albo z pęcherzykami powietrza, które znienacka pojawiają się na płytce, niedokładnie domalowanymi końcówkami paznokci, albo rozmazanym lakierem, który tak ciężko usunąć… Wiele kobiet właśnie z tego względu rezygnuje z malowania paznokci w ogóle. Ale manicure, który wygląda jak profesjonalnie wykonany w salonie kosmetycznym jest bliżej niż myślisz!

Opracuj idealną metodę na manicure!

Zacznij od wypiłowania wierzchu płytki za pomocą delikatnego pilnika – wyrównasz w ten sposób wszelkie nierówności, które są głównym sprawcą nielubianych pęcherzyków. Najważniejsze to konsekwentnie robić to trzymając się jednego kierunku – wtedy płytka nie będzie się rozdwajała. Odsuń skórki naturalnym patyczkiem po aplikacji zmiękczającego olejku. Przetrzyj płytkę wacikiem nasączonym zmywaczem bezacetonowym by ją odtłuścić, a potem wypoleruj za pomocą polerki. Pociągnij paznokcie jedną, cienką warstwą bazy, możesz sięgnąć po wygładzający preparat antybakteryjny. Teraz są przygotowane na aplikację lakieru!

Nakładanie lakieru: how-to

Kiedy wybierzesz już swój ukochany odcień, przed aplikacją lakieru delikatnie wyjmij pędzelek z buteleczki pozbywając się nadmiaru emalii ostrożnie przesuwając końcówkę wzdłuż szyjki. Zacznij pośrodku, od nasady paznokcia, tuż przy miejscu, w którym wyrastają skórki. Przesuwaj pędzelek w kierunku końca paznokcia. Następnie w ten sam sposób pokryj lakierem boczne obszary delikatnie skręcając pędzelek do środka, kiedy będziesz docierać do końca płytki. Jeśli potrzebujesz dodatkowo wypełnić jakiś obszar, zrób to subtelnymi ruchami pędzelka, a nie zniszczysz efektu. Pamiętaj by pokryć też zewnętrzny brzeg płytki – lakier nie odpryśnie tak szybko. Kiedy pierwsza warstwa wyschnie, w ten sam sposób nałóż kolejną z pominięciem brzegu.

Porady i triki

Jeżeli zdarzy się, że ubrudzisz lakierem skórę wokół paznokcia, a patyczek kosmetyczny wydaje się zbyt gruby, by precyzyjnie usunąć te plamy, posłuż się pędzelkiem do aplikacji eyelinera, który zanurzysz w zmywaczu. Pamiętaj, że powinnaś być cierpliwa, zanim nałożysz drugą warstwę lakieru, poczekaj aż pierwsza wyschnie do końca. Na koniec warto też użyć emalii typu top coat, ważne jednak by nie przesadzić z jej ilością. Nie martw się, jeśli uszkodzisz manicure – uzupełnij brak niewielką ilością lakieru i pociągnij preparatem powierzchniowym. Ciesz się paznokciami jak z salonu! :)

1. NailTek Foundation Xtra – baza wypełniająca nierówności

2. Sally Hansen Diamond Flash – szybkoschnący lakier nawierzchniowy

3. Maybelline Express Manicure – ochronny lakier nawierzniowy

4. Kobo Professional Base Coat – lakier bazowy z proszkiem diamentowym