Manicure nie do zdarcia. Jak przedłużyć mu życie?

manicure trwały manicure jak utrwalić manicure

Kolory lakierów kuszą do eksperymentów w manicure, prawda? Część z nas zniechęca do nich fakt, że manicure wykonywany w domu bywa nietrwały. Dzisiaj prezentujemy kilka bardzo prostych sposobów na przedłużenie trwałości koloru. Cieszmy się kolorowym szaleństwem jeszcze dłużej!

Manicure na trwałe, czyli odpowiednio przygotuj paznokcie!

Może się do wydawać banalne, przed nałożeniem lakieru bazowego odtłuść paznokcie za pomocą wacika nasączonego zmywaczem lub… octem. Pozwoli to na usunięcie wszelkich substancji, które mogły zgromadzić się na płytce i mogą stanowić barierę pomiędzy paznokciem a bazą. Pamiętaj by nie moczyć paznokci tuż przed malowaniem. Mimo, że niektórzy profesjonaliści robią to, by usunąć z łatwością skórki, staraj się tego unikać – moczone paznokcie rozszerzają się pod wpływem działania wody, a kiedy je pomalujesz zaczną się kurczyć i lakier szybciej będzie odpadał. Jeśli musisz usunąć skórki, zrób to za pomocą olejku. Opiłuj paznokcie na kształt zbliżony do skórek – nie będą się tak łatwo łamać.

Trwałość jak malowana!

Kiedy malujesz paznokcie staraj się unikać nanoszenia emalii na skórki. Manicure nie zniknie tak szybko, bo lakier nie będzie się tak łatwo kruszył i odpadał. Nie zadzieraj skórek poprzez wycinanie – lepiej je odepchnąć patyczkiem! Możesz również nałożyć ekstra warstwę lakieru bazowego na końcówki paznokci – to stamtąd lakier odpada najszybciej, przez to, że często uderzamy końcami płytek np. w klawiaturę komputera. Buteleczki z emalią nie potrząsaj, tylko potrzyj między dłońmi, by pozbyć się pęcherzyków powietrza. Nie zapominaj o pokryciu lakierem krawędzi paznokcia – emalia nie odpryśnie szybko. Jeśli chcesz przyspieszyć wysychanie – zrób to za pomocą zimnego strumienia powietrza, albo zanurz dłonie w zimnej wodzie. Manicure będzie gotowy szybciej.

Przedłużamy na trwałe!

Trwały manicure wymaga pielęgnacji – co 2-3 dni wzmocnij go cienką warstwą preparatu nawierzchniowego, by przywrócić mu blask i dodać trwałości. Myj dłonie delikatnym mydłem, a kiedy paznokcie nie są pomalowane nawilżaj je regularnie olejkiem (nie będą się łamać). Jeśli nie masz warunków do poprawek lub zmiany manicure (np. na wyjeździe), a lakier zaczął odpryskiwać na końcówkach płytek, delikatnie je spiłuj szklanym pilnikiem i pokryj warstwą utwardzacza. Jeżeli w podobnych warunkach „odrost” przy nasadzie paznokcia zaczyna być widoczny, nałóż w tym miejscu odrobinę brokatowego lakieru – odświeżysz swój look, a ubytek nie będzie widoczny. Przy codziennych domowych pracach nie zapominaj o rękawiczkach.