Malowanie rzęs – porady by Steph

malowanie rzęs tusz do rzęs maskara makijaż oczu makeup rzęsy porady makijażowe
Bądźmy szczere, każda z nas na pewno miała w swoim życiu moment, kiedy z przerażeniem patrzyła na rzęsy mijanych na ulicy kobiet (posklejane i pełne grudek). A może same się przestraszyłyśmy patrząc w lustro po całym dniu? Zostawmy dni brzydkich rzęs za sobą! Poniżej znajdziecie porady, by ułatwić sobie malowanie rzęs i zawsze wyglądać pięknie.
1. Makijaż zaczynaj zawsze od dolnych rzęs. Dzięki temu uzyskasz objętość, która zapobiegnie powstawaniu tylu grudek na włoskach.
2. Kiedy używasz cieni do powiek, na pewno część kosmetyku dostanie się na rzęsy. Po nałożeniu tuszu zamknij oczy i wykonaj kilka pociągnięć szczoteczką na górnych rzęsach, by je przyciemnić.
3. Zamiast energicznie wpychać i wypychać szczoteczkę z i do tubki (co sprawi, że tusz szybciej wyschnie), włóż grzebyczek do pojemnika i pokręć nim. Dzięki temu tusz starczy na dłużej.
4. NIE nakładaj więcej warstw tuszu, gdy poprzednie już wyschły, to spowoduje powstanie grudek. Prawidłowe malowanie rzęs, gdy nakładasz więcej niż jedną warstwę, polega na aplikacji kolejnej, kiedy rzęsy są jeszcze wilgotne. Jeśli lubisz poprawiać makijaż oczu w ciągu dnia, namocz palce wodą i zwilż odrobinę włoski przed nałożeniem kolejnej warstwy. To uchroni przed powstawaniem tzn „pajęczych nóżek” i grudek.
5.  By rozdzielić rzęsy, poruszaj szczoteczką tuszu w lewo i prawo podczas aplikacji.
6. Zamiast kupować tusz, który oferuje wydłużenie I dodanie objętości, zainwestuj w dwa osobne produkty – jeden wydłużający, drugi dodający objętości i użyj obu podczas aplikacji. Malowanie rzęs tuszem przeznaczonym do jednej rzeczy zazwyczaj działa lepiej niż używanie kosmetyków, które rzekomo są wielofunkcyjne.
7. Jeśli masz problem z rozmazującym się tuszem, spróbuj nakładać warstwę kosmetyku tylko na górną linię rzęs, albo aplikować puder pod oczy. Jeśli to nie pomaga, wypróbuj użycie wodoodpornego tuszu.
8. Nie daj się zwieść reklamom czy zdjęciom celebrytek, na których królują sztuczne kępki. Dzięki odpowiedniej technice, malowanie rzęs stanie się dla ciebie przyjemnością i oczy za każdym razem będą wyglądać zjawiskowo!
Oryginalny post: hairandmakeupbysteph.com