Małe oczy? Powiększamy! Makijażowe triki

małe oczy sposoby na powiększenie oczu makijażem makijaż dla małych oczu

Kształt i rozmiar naszych oczu determinowany jest genetycznie i, niestety, niewiele można z tym zrobić. Jednak stosując pewne sprytne makijażowe triki, możemy stworzyć zamierzone wrażenie. Istnieje kilka sposobów i wskazówek do makijażu, który powiększy małe oczy. Wszystko, co musisz zrobić, to wypróbować poniższe kroki, jeśli naprawdę chcesz, by twoje oczy wyglądały na większe.

ZACZNIJ OD BRWI

Nie ma nic bardziej niepochlebnego niż zaniedbane brwi na twarzy kobiety. Często odwiedzaj salon kosmetyczny, by zachować je w dobrej formie, a przy ich regulacji kieruj się naturalnym kształtem twoich oczu. Formuj grubsze brwi, które pięknie dopełnią twarz. Pamiętaj, że musisz zwiększać tę przestrzeń, by małe oczy sprawiały wrażenie większych.

ZATUSZUJ CIENIE POD OCZAMI

Korzystanie z korektora, by zatuszować cienie pod oczami jest jak najbardziej zalecane. Co prawda nie powiększy to twoich oczu, ale przynajmniej ciemne kręgi nie będą skupiały uwagi, kiedy ktoś będzie patrzeć w tym kierunku. Dlatego właśnie ten krok jest bardzo ważny!

ZBYT MAŁE OCZY? UŻYJ JASNEGO CIENIA DO POWIEK!

Czy wiesz, że jasny cień do powiek może rzeczywiście zwiększyć rozmiar i kształt twoich oczu? W tej wskazówce dla małych oczu chodzi o to, by nałożyć jasny cień wzdłuż powieki. Kosmetyk nie musi być koniecznie biały, upewnij się jednak, że odcień, którego użyjesz będzie jasny. Wybierz kolor, który najlepiej odpowiada kolorowi twoich oczu. Nałożenie białego /innego jasnego cienia do powiek lub białej kredki do oczu w okolicę kanalika łzowego, w wewnętrznym kąciku natychmiast da złudzenie powiększonych oczu!

WYKORZYSTAJ MOŻLIWOŚCI TUSZU DO RZĘS I EYELINERA

Rysując kreski, nie rób pełnego koła wokół oczu. Unikaj stosowania eyelinera na wewnętrznej części dolnej linii rzęs, zamiast tego, kładź go na zewnętrznej linii. Nie należy również przedłużać kreski aż do kanalika łzowego. Zacznij od zewnętrznego kącika, a kończ na 2 / 3 długości  linii rzęs. Aplikując maskarę, połóż więcej niż jedną jej warstwę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie tylko zwiększasz objętość rzęs, ale będą one także bardziej widoczne! Kolejnym trikiem,  jeśli chodzi o tusz do rzęs, który działa i sprawia, że twoje oczy wydają się dużo większe, jest nakładanie maskary na środkowe i zewnętrzne kąciki oczu, unikaj jednak podkreślania wewnętrznego kącika. Dzięki temu małe oczy nie będą więcej twoją zmorą! :)

maleoczy

1. Astor Look Out – maskara wydłużająca rzęsy

2. Essence Big Bright Eyes – rozświetlająca kredka do oczu

3. Lovely Nude Eye Pencil – cielista kredka do linii wodnej

4. Inglot AMC Integra 23 – cienie do oczu