Okulary i kolory – makijaż dla okularników

Sexy woman posing with fashion glasses

Oczy mają oddawać nasz charakter, jednak często osoby noszące okulary twierdzą, że te blokują i zasłaniają je zupełnie. Czy to, że jesteś okularnikiem sprawia, że twoje oczy są niezauważalne? W żadnym wypadku! Makijaż często przysparza problemów tym z nas, które noszą okulary. Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie! W kontekście make-upu właśnie, okulary bardzo często stają się atutem i dają dodatkowe możliwości. Oczywiście powinnyśmy pamiętać o kilku zasadach, ale możliwości eksperymentowania jest bardzo dużo!

Komfort bycia naturalną

Te z was, które noszą wyraźne, grube oprawki, powinny się ucieszyć – charakterystyczne okulary przydają się, kiedy zabraknie czasu na makijaż! Same w sobie doskonale przyciągają uwagę, więc kiedy nie masz czasu na nałożenie choćby tuszu – postaw na pomadkę, a okulary resztę „załatwią” za ciebie!

Kolor na ustach

Zarezerwuj intensywne kolory dla twoich ust! Połączenie oprawek z intensywnym kolorem może zafundować ci za ciężki look – trzymaj się cieni w naturalnej tonacji, takich, które rozjaśnią spojrzenie. Możesz za to poeksperymentować z pomadkami!

Cień, kreska, tusz?

Kobiety noszące okulary często uprzedzone są do używania mascary, bojąc się, że odbije się na szkłach, a jej noszenie będzie niewygodne. Nic bardziej mylnego – delikatnie i dokładnie wytuszowane rzęsy „otworzą” i powiększą oczy dodając blasku spojrzeniu. Cień? Owszem, najlepiej rozświetlający. Kreski też – jak najbardziej – dalekowidze powinni jednak uważać, aby powiększona szkłem linia nie wyglądała karykaturalnie, a krótkowidze – by pomniejszająca soczewka nie sprawiła, że spojrzenie będzie „przytłoczone”. Eksperymentujcie!

Okulary i makijaż…

Pamiętaj o różu, aby złagodzić rysy, zadbaj też o podkreślenie brwi, by nie zniknęły i dodały twarzy wyrazu. Możesz wybrać się do gabinetu kosmetycznego, by profesjonalnie dostosować ich kształt do kształtu oprawek. Nie zaszkodzi również rozświetlenie pod oczami (oczywiście z umiarem), wypróbuj choćby niewielką ilość kosmetyku a zobaczysz różnicę! Zadbaj również o nieskazitelną cerę, sięgając po dobrze kryjący podkład – wyeksponujesz w ten sposób oczy, które mają być twoim atutem. Główna zasada jest prosta – im cieńsze i mniejsze oprawki, tym cięższy może być makijaż oczu (kocia kreska sprawdza się doskonale!).

 okulary1. Sephora – paleta cieni do oczu (Taupe Model 06)

2. Max Factor Mastertouch – rozświetlający korektor pod oczy

3. Inglot AMC – rozświetlający korektor pod oczy

4. Paese – potrójne cienie do powiek (Retro 101)