Makijaż ust w kolorze śliwki by Jenny

Makijaż ust w kolorze śliwki

Dziś na Blogowourodowo Jenny przedstawia makijaż ust w kolorze śliwki. Lubicie takie mocne akcenty? Koniecznie sprawdźcie, jak wykonać taki make-up! :)

Mishmoshmakeup by Jenny

Kiedy maluję usta tak ciemnym kolorem jak ten, resztę twarzy staram się zachować w neutralnych odcieniach. Co prawda podkręciłam tę wersję sztucznymi rzęsami. Przy makijażu z ciemnymi ustami unikam różu do policzków, ale konturuję buzię odrobiną bronzera, by ją rozświetlić. Mam dość jasną skórę, więc wygląda na ziemistą, jeśli nie nadam jej trochę koloru.

Zazwyczaj mam mnóstwo piegów i robię wszystko, by je ukryć. Drobne, słodkie piegi są ok, ale moje pokrywają całą twarz i są żółtawe, co czyni moją buzię pełną plam. To dlatego za wszelką cenę unikam słońca. Za każdym razem, kiedy moja skóra widzi promień UV, od razu tworzy nowe piegi! Chciałabym też przeprosić za moje włosy na zdjęciach. W ciągu dnia były podkręcone, ale wilgoć sprawiła, że oklapły i straciły wyraz. Jestem tego świadoma, naprawdę.

Makijaż ust w kolorze śliwki jest tak samo łatwy w wykonaniu jak make-up codzienny!

makijaż ust w kolorze śliwki

Kroki:

1. Nałóż ulubioną bazę pod fluid o umiarkowanym kryciu. Przekonałam się, że nakładanie tego kosmetyku przy użyciu wilgotnej gąbeczki do makijażu nadaje buzi „lekkiego” wyglądu.

2. Pod oczy połóż rozjaśniacz. Tym samym produktem rozświetl twarz. Następnie na rozświetlacz nałóż warstwę pudru.

3. Wykonturuj twarz i szyję. Potem, dokładnie nad linię zarysu policzków i brody nałóż bronzer. Rozetrzyj obie warstwy i połącz je tak, by wyglądały naturalnie. Nie chcesz przecież wyglądać, jakbyś miała brudną twarz. Proszę… proszę, rozcieraj obie warstwy!

4. Podkreśl brwi. Pamiętaj – praktyka czyni mistrza!

5. Na oczy nałóż ulubioną bazę pod cienie, a następnie wybrane kolory tego kosmetyku. Ja użyłam naturalnych barw cieni do powiek, by stonować całość makijażu. Dodatkowo, spojrzenie podkreśliłam czarnym eyelinerem.

6. Na górną powiekę doczep sztuczne rzęsy. Zegnij kępki kilka razy przed ich aplikacją. Sama zazwyczaj nakładam je pęsetą. Kiedy klej schnie, nałóż warstwę tuszu na dolne rzęsy, a a potem na górne, by wyrównać ich kolor.

7. Usta podkreśl kredką w kolorze śliwkowym (choć ja zawsze używam bezbarwnej), a następnie, bardzo dokładnie, nałóż śliwkową szminkę.

Oczywiście ostatnim krokiem jest utrwalenie makijażu specjalnym sprayem. To zapewni ci świeży wygląd przez cały dzień, nawet w gorących i wilgotnych porach i uchroni przed „spłynięciem” makijażu.

IMG_0540

Oryginalny post i zdjęcia: mishmoshmakeup.com