Makijaż permanentny brwi: za i przeciw

makijaż permanentny brwi makeup brwi włosy uroda
Makijaż permanentny brwi brzmi jak dobry pomysł, który pozwoli zaoszczędzić nam wiele czasu. Kobiety o jasnych, niewidocznych brwiach mogą być zachwycone faktem, że taki makijaż uwolni je od kredek i pędzelków. Takie rozwiązanie ma jednak zarówno wady jak i zalety, które należy wziąć pod uwagę zanim się na nie zdecydujemy. 

Makijaż permanentny brwi – zalety

Czas. Trwale namalowane brwi zmniejszają czas wykonywania makijażu. Za każdym razem, kiedy musisz dorysować włoski podczas robienia make-upu, użycie kredki a potem wypełnienie cieniem może być czasochłonne.

Zdefiniowany kształt twarzy. Makijaż permanentny brwi pomaga podkreślić rysy twarzy. Odpowiednio umieszczone i wyprofilowane brwi mogą sprawić, że buzia będzie wyglądać szczuplej, mogą też optycznie powiększyć oczy. Niektóre kobiety decydują się nawet na całkowite usunięcie naturalnych brwi na rzecz tych permanentnych, które są łatwiejsze w pielęgnacji.

Wypadanie włosów. Niektórzy ludzie cierpią na łysienie, przez co tracą większość włosów na ciele, włączając w to te z brwi. Makijaż permanentny pomaga nadać właściwy kształt i kolor brwi, co kamufluje tę przypadłość.

Makijaż permanentny brwi – wady

Ból. Każdy, kto miał robiony tatuaż wie, jak bolesny potrafi być ten zabieg. Makijaż permanentny brwi na delikatnej skórze nad oczami naprawdę może boleć. Jednak cierpienie nie trwa długo, ponieważ obszar, na którym wykonywany jest make-up jest niewielki.

Zmienność trendów. Wybrany przez ciebie kształt brwi może być modny w danej chwili, ale trendy szybko ulegają zmianie. Lata temu perfekcyjnie wyregulowane brwi były w modzie, jednak teraz te trendy co chwilę się zmieniają. Wybór danego kształtu może być ryzykowny w dłuższej perspektywie.

Nadwrażliwość i infekcja. Makijaż permanentny brwi może wywołać nieprzyjemną infekcję. U niektórych kobiet po tym zabiegu mogą pojawić się keloidy (bliznowce) lub obrzmiałe blizny. Jeśli masz wrażliwą skórę, zdecydowanie się na taki make-up nie będzie dobrym pomysłem.