Makijaż do okularów by Jenny

makijaz do okularów jak malować oczy do okularów

Mishmoshmakeup by Jenny

Jeśli jesteś okularnicą, wiesz jak frustrujące może być wykonanie zauważalnego make upu. Sama noszę swoje szkła 6 razy w tygodniu, dlatego rozumiem tę frustrację! Poniżej znajdziesz kilka porad, jak wykonać makijaż do okularów:

1. Postaw na neutralność. Dość proste, prawda? Eyeliner i tusz do rzęs to wszystko, czego tak naprawdę potrzebujesz, kiedy nosisz okulary.

2. Pod oczy nałóż rozjaśniający korektor. Szkła zostawiają cienie na twojej twarzy, dlatego rozświetl to miejsce jak tylko możesz!

3. Używaj jasnych kolorów szminki. Ciężko jest dostrzec jasne kolory cieni do powiek pod okularami, dlatego najłatwiej jest użyć tych odcieni na ustach.

4. Pamiętaj o dodaniu koloru do reszty twarzy. Wspomniałam już o szmince, nie zapominaj jednak o dodaniu różu do policzków i rozświetlacza! Jeśli masz czas, możesz też wykonturować twarz.

5. Na górną linię rzęs nałóż płynny liner. Pogrubi kreskę i sprawi, że będzie bardziej widoczna. Co jest w tym najlepsze? Okulary pomogą ukryć nieprecyzyjnie namalowaną linię.

6. W przypadku węższych oprawek, kreska zrobiona eyelinerem powinna być cieńsza. Jeśli twoje oprawki są grubsze, linię także możesz pogrubić. Na zdjęciach poniżej będziesz mogła dokładnie zobaczyć, jakie kreski sama zrobiłam dla różnych oprawek.

7. Jeden z moich ulubionych trików: nałóż jasną, świecącą kredkę na linię wodną oczu i ich kąciki. To naprawdę rozświetli twoje oczy i sprawi, że będą bardziej widoczne pod okularami.

8. Nałóż 2- 3 warstwy tuszu. Pamiętaj, by przed aplikacją kolejnej pozwolić każdej z nich wyschnąć przynajmniej przez minutę.

9. Makijaż do okularów to nie tylko cienie do powiek, eyeliner i szminka. Uwagę do swoich oczu możesz przykuć także dzięki dobrze podkreślonym brwiom. Oprawiają one twoją twarz, dlatego podkreślenie ich to rzecz, bez wykonania której nie wychodzę z domu.

10. I na koniec – pamiętaj, że fakt, że nosisz okulary nie oznacza, że musisz stronić od kolorowych cieni do powiek. Wybieraj odcienie, które chcesz i z którymi czujesz się pewnie i pięknie. Po prostu podwój warstwę eyelinera i tuszu, by przykuć uwagę do twoich cudownych oczu!

Pierwszy zestaw zdjęć przedstawia „przed” i „po”. Na zdjęciu „po” użyłam technik, o których wspomniałam powyżej! Na pozostałych fotografiach pogrubiłam kreskę i nałożyłam różne kolory szminek.

glass1

glass2

glass3

To są moje osobiste sposoby na makijaż do okularów. Jakie są wasze preferencje?

Oryginalny post i zdjęcia: mishmoshmakeup.com